Włóż papier toaletowy do lodówki i zobacz, co się stanie. Genialny trik do twojej kuchni

Ostatnimi czasy w sieci pojawiło się naprawdę sporo artykułów dotyczących wkładania papieru toaletowego do lodówki. Temat wywołał sporą dyskusję. To tylko trend, czy kryje się za tym coś więcej? Sprawdź, dlaczego ludzie wkładają papier toaletowy do lodówki.

Papier toaletowy używa się głównie w łazience, jak sama nazwa wskazuje. Czasem służy jako zamiennik chusteczek higienicznych podczas kataru lub ręczników papierowych, kiedy trzeba coś wytrzeć. Jednak ostatnio pojawił się trend wkładania go to lodówki. Wiele serwisów poleca tę czynność, jako rozwiązanie uciążliwego problemu, który szybko zniknie. Co to za problem i jakim sposobem włożenie papieru toaletowego do lodówki ma w tym pomóc? Sprawdź. 

Zobacz wideo Zastanawiasz się, jak zrobić wkłady chłodzące do lodówki turystycznej? To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włóż papier toaletowy do lodówki. Tylko po co? 

Okazuje się, że trik z użyciem papieru toaletowego w lodówce naprawdę istnieje. Dzięki temu produktowi higienicznemu można pozbyć się uciążliwego problemu, jakim jest nieprzyjemny zapach. W lodówce przechowuje się różne produkty spożywcze, które z czasem mogą zacząć wydzielać niepożądany zapach, który dokucza za każdym razem, kiedy chcesz otworzyć drzwi do skrytki z jedzeniem. Można jednak poprawić ten efekt. 

Papier toaletowy w lodówce usuwa brzydkie zapachy. Co można zrobić? 

Aby poprawić działanie papieru w chłonięciu nieprzyjemnych zapachów, można zrobić jeszcze jeden trik. Wystarczy zamoczyć rolkę w wodzie z sodą oczyszczoną. Dzięki temu usunięcie brzydkich zapachów będzie skuteczniejsze. Jeżeli jednak chcesz usunąć nadmiar wilgoci z lodówki, to warto włożyć samą rolkę papieru toaletowego na półkę. 

Jak często myć lodówkę? Więcej niż raz w roku

Nieprzyjemne zapachy niekoniecznie muszą pochodzić z produktów spożywczych, które się w niej przechowuje. Powodem może być po prostu brud, który w lodówce się osadza. Dlatego warto myć lodówkę przynajmniej dwa razy w roku w całości. Jednak przecieranie półek powinno odbywać się zdecydowanie częściej, najlepiej raz w miesiącu. Usunięcie resztek jedzenia, czy plam spowoduje, że zapach w lodówce nie będzie taki dokuczliwy. Można także włożyć do niej filiżankę z kawą. 

Więcej o: