Cięcie hortensji bukietowej, ogrodowej i krzewiastej. Kiedy i jak przycinać hortensje?

Kiedy ścinać kwiaty hortensji ogrodowej? To krzewy, które są dość łatwe w uprawie, jednak wymagają pewnych rzeczy. Między innymi należy je co jakiś czas podcinać. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy jest na to najlepszy moment, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Hortensje to wspaniałe krzewy. Zachwycają wyglądem, przez to stają się coraz bardziej popularne. Wymagają jednak, aby pamiętać o pewnych zasadach ich uprawy. Przycinanie jest jedną z nich. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy jest najlepszy moment, aby to zrobić, spieszymy z odpowiedzią.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Hortensja bukietowa, hortensja ogrodowa i hortensja krzewiasta, jak je rozróżnić? To nie takie trudne

Wbrew pozorom odmiany nie są wcale zbyt trudne do rozróżnienia. Wystarczy, że spojrzysz, w jaki sposób kwitnie roślina

  • Hortensja ogrodowa: Ma spore kuliste kwiatostany, a także ma bardzo wiele kolorów. Może być niebieska, różowa, filetowa lub biała,
  • Hortensja krzewiasta: Kwiaty tej odmiany są podobne do hortensji ogrodowe, jednak są nieco drobniejsze. Co więcej, kolorystyka również jest nieco inna, ponieważ roślina występuje głównie w białych i zielonkawych barwach,
  • Hortensja bukietowa: Ta odmiana ma wydłużone i stożkowate kwiatostany. Kwiaty są białe lub zielonkawe, jednak często zmieniają kolor w różowe odcienie.

Jak i kiedy należy je przycinać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania 

 

Jak przycinać hortensję ogrodową? Kiedy przycinać hortensje bukietowe? Musisz to koniecznie wiedzieć

Przycinanie hortensji jest konieczne, jednak powinno być minimalne. Należy obciąć starsze kwiatostany i usunąć wszelkie uszkodzone pędy. Hortensje niezależnie od odmiany należy przycinać w okolicy zimy i wczesnej wiosny. Tak więc, jeśli masz w ogrodzieroślinę, warto zacząć myśleć już o odpowiedniej pielęgnacji. Przytnij je jak najszybciej, aby mogły pięknie i bujnie rosnąć i cieszyć twoje oczy kolejny sezon. 

Więcej o: