Pluskwy w domu? Wystarczy, że włożysz to pod pościel i będziesz mieć problem z głowy

Co odstrasza pluskwy? Gdy pasożyty przedostaną się do twojego domu, ciężko je z niego wytępić. Istnieje jednak na to stosunkowo prosty, domowy sposób. Jedyne czego będziemy potrzebować to 2 przyprawy, których zapach odstrasza te stworzenia. Sprawdź koniecznie nasz artykuł!

Pluskwy są małymi owadami, które żywią się krwią ludzi oraz zwierząt. Mogą żyć w naszych łóżkach, meblach, dywanie, ubraniach i innych rzeczach, a najaktywniejsze są w nocy. Te małe owalne stworzenia o ciemnobrązowym kolorze nie mają skrzydeł, więc polegają na ludziach i zwierzętach, by przenosić się z miejsca na miejsce. Pluskwy mogą przeczekać kilka tygodni bez pożywiania się i bardzo szybko się rozmnażają.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalny wróg pluskwy domowej. Domowy sposób na pluskwy

W celu pozbycia się tych nieproszonych gości można sięgnąć po specjalistyczne sklepowe środki. Jeśli jednak mamy w domu małe dzieci i boimy się używać silnych chemicznych środków albo po prostu nie chcemy wydawać na to zbyt wiele pieniędzy. Dobrym sposobem na pluskwy jest wrzątek lub para wodna. Ich ciało nie jest przystosowane do przetrwania wysokich temperatur. Pozbędziemy się w ten sposób zarówno dorosłych osobników, jak i składanych przez nie jaj. Dobrze jest więc użyć tego do umycia wszystkich skażonych przez nie powierzchni. Natomiast wszystko, co jesteśmy w stanie władować do pralki, po prostu pierzemy. Koniecznie na ustawieniu wyższym niż standardowe 60 stopni Celsjusza. 

Pluskwy w mieszkaniu, pluskwy w łóżku, pluskwy w materacu? Mamy na to rozwiązanie

Zdarza się, że wyczyszczenie niektórych powierzchni z pomocą pary wodnej nie jest łatwe. Możemy wtedy sięgnąć po podstęp i zdać się na jedną z przypraw, która świetnie działa jako odstraszacz na pluskwy dzięki swojemu zapachowi. Bardzo dobrze sprawdzi się w tej roli kurkuma, jak i goździki. Jedyne co trzeba zrobić to rozsypać którąś z nich w miejscu, z którego chcemy przegonić pluskwy. Jednak ta przyprawa sprawi, że jedynie zmienią swoje położenie, a nie pozbędzie się kompletnie problemu.

Więcej o: