To właśnie wtedy kupisz najtańsze bilety! Mało kto wie o tym sekrecie tanich lotów

Wielu z nas uwielbia podróżować, jednak obecne ceny biletów potrafią skutecznie odstraszyć, a upolowanie naprawdę dobrych okazji bywa coraz trudniejsze. Okazuje się jednak, że są pewne sposoby, dzięki którym znalezienie tanich lotów staje się dużo prostsze. Sprawdź, jak zaoszczędzić na wycieczkach.

Wbrew wszystkiemu okazuje się, że tanie loty samolotem są wciąż możliwe. Trzeba tylko odpowiednio szukać. Najważniejszy jest czas zakupu. Sprawdź, w jakie dni najlepiej rezerwować linie lotnicze i co zrobić, by jak najlepiej zaoszczędzić na zagranicznych wakacjach.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprawdź, kiedy zdobędziesz najtańsze bilety. Mało kto o tym wie

W dobie wysokiej inflacji i dużych cen paliw tanie podróżowanie nie jest łatwe, ale wciąż jest możliwe. Okazuje się, że kluczem do znalezienia możliwie najbardziej opłacalnych lotów jest baczne obserwowanie obniżek, które pojawiają się tylko w niektórych okresach. Najtańsze samoloty zarezerwujemy między innymi we wtorki i środy około północy. Właśnie o tej porze przewoźnicy mają w zwyczaju aktualizować swoje połączenia i pojawiają się obniżki. W niektórych przypadkach można zaoszczędzić nawet 30 procent.

Najtańsze loty. Kiedy kupować bilety, by zapłacić jak najmniej?

Dobrym sposobem jest szukanie ofert last minute, które zazwyczaj są o wiele tańsze niż standardowa oferta. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na spontaniczność, warto zarezerwować podróż z dużym wyprzedzeniem. Jeśli poszukamy bilety na 3 miesiące przed planowanym wyjazdem, często możemy otrzymać różne zniżki. Warto także porównywać oferty różnych przewoźników.

Gdzie podróżują Polacy? Te kraje są najtańsze w tych miesiącach

Ceny lotów różnią się także w zależności od danego sezonu. Najtańszym miesiącem na wycieczki zagraniczne jest listopad. W wielu krajach jest wtedy jeszcze ciepło, a można wybrać się do nich o wiele taniej. Najczęściej wybieranymi państwami w tym okresie są Hiszpania, Włochy i Portugalia. Ceny zdarzają się od 15 do 30 procent tańsze niż latem. Styczeń oraz luty też są dobrą okazją na zagraniczną wycieczkę. Najchętniej Polacy wybierają wtedy Cypr, Maroko, a także Grecję i Turcję.

Więcej o: