Rumianek kosztuje tylko kilka złotych, a zdziała cuda! Sprawdź, dlaczego warto po niego sięgnąć

Rumianek to cenna roślina o niesamowitych właściwościach. Dobroczynne działanie ziół i roślin znane jest w polskich rodzinach od dawna. Na co pomaga rumianek? Jakie działanie niesie ze sobą rumianek? Poznaj sposoby wykorzystania rumianku w domowej pielęgnacji.

Rumianek pospolity to roślina z rodziny astrowatych, która stosowana jest od lat w wielu krajach. Najczęściej rumianek kojarzy nam się z herbatą, jednak można go również wykorzystać na inne sposoby. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rumianek działanie - poznaj właściwości rumianku. Na co warto go stosować?

Rumianek pospolity ma szerokie zastosowanie i w łatwy sposób można go użyć również w domowej pielęgnacji. Jednym ze sposobów na wykorzystanie tej cennej rośliny jest zrobienie sobie okładu. Rumianek na oczy można stosować, gdy mamy spuchnięte powieki np. poprzez niewyspanie się. Rumianek działa kojąco na oczy i przynosi natychmiastową ulgę. Wystarczy, że dwie torebki herbaty rumianku zalejesz gorącą wodą i przestudzisz, a następnie położysz sobie na oczy. Oczywiście przed zabiegiem warto skontaktować się z lekarzem.

Rumianek - na co pomaga? Zastosuj go na włosy

Rumianek nazywany jest naturalnym kosmetykiem, a wiele osób wykorzystuje go m.in. do wzmocnienia koloryzacji włosów. Rumianek ma działanie rozjaśniające włosy, jednak w przeciwieństwie do środków używanych w salonach fryzjerskich nałożenie rumianku na kosmyki nie zniszczy ich. Co więcej, może łagodzić swędzenie skóry głowy i zapobiegać przetłuszczaniu się włosów. Regularne stosowanie rumianku sprawia, że włosy są lśniące i bardziej elastyczne.

Rumianek pospolity na twarz. Kiedy warto po niego sięgnąć?

Rumianek warto również raz na jakiś czas zastosować w domowej pielęgnacji cery. Rumianek na twarz ma działanie łagodzące i rozświetlające. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwbakteryjne, co jest bardzo ważne dla naszej cery. Jak stosować rumianek na twarz? To bardzo proste, ostudzoną herbatą należy przemywać sobie twarz, tak samo, jak zwykłą wodą.

Więcej o: