Jak pielęgnować sansewierię w domu? Przestrzegaj tych istotnych zasad, a wężownica pięknie zakwitnie

Chcesz zacząć uprawę sansewierii w domu, a nie wiesz, od czego zacząć? Wężownica jest stosunkowo prosta w uprawie i polecana szczególnie początkującym osobom. Przedstawiamy najważniejsze zasady jak dbać o kwiat, aby pięknie rósł i kwitł. Sprawdź, o czym musisz pamiętać.

Sansewieria, inaczej zwana wężownicą, to wyjątkowy kwiat o oryginalnym, egzotycznym wyglądzie, który przyciąga wzrok i uatrakcyjnia wnętrze, a zarazem jest wyjątkowo prosty w uprawie. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, zanim podejmiemy się zakupu rośliny. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę.

Zobacz wideo Doniczka z bloku czekoladowego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiat sansewieria. Czy jest trująca i jakie ma właściwości? Na to musisz uważać

Sansewieria ma właściwości, sprzyjające naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. To nie tylko wyjątkowa ozdoba, ale także znakomity oczyszczacz powietrza, który pochłania z naszego otoczenia szkodliwe związki ksylenu. Niestety wężownica ma również wady. Roślina nie jest silnie toksyczna, ale ma trujące liście, które mogą zaszkodzić domowym zwierzętom, powodując u nich podrażnienie skóry i dolegliwości żołądkowe. Z tego powodu powinniśmy ją szczególnie zabezpieczyć przed naszymi pupilami lub postawić w niedostępnym dla nich miejscu. 

Władimir PutinRosja ma zaatakować w trzech obwodach. Potrzebuje dwóch miesięcy. 348. dzień wojny

Gdzie powinna stać sansewieria? Czy potrzebuje dużo światła? Ta zasada jest najważniejsza

Aby sansewieria dobrze przyjęła się w mieszkaniu, powinniśmy zastosować się do jednej, najważniejszej zasady. Niesamowicie istotne jest miejsce, w którym ją ustawimy. Jeśli dobrze je wybierzemy, będzie rosła bardzo szybko i zdrowo. Wężownice powinniśmy umieszczać w pokoju, w którym temperatura nie spada poniżej 17 stopni Celsjusza. Światło na nią padające powinno być możliwie najbardziej rozproszone. Zbyt wiele słońca lub cienia zaburzy jej wzrost.

Skrzydłokwiat odbijający się w oknieJak pielęgnować skrzydłokwiat? Dodaj do doniczki a liście odbiją

Co ile dni podlewać sansewierię? Pielęgnowanie wężownicy jest banalnie proste

Ponieważ wężownica należy do sukulentów, nie musimy jej zbyt często podlewać. Sansewieria magazynuje wodę w grubych liściach, dzięki czemu potrafi długo wytrzymać bez nawadniania. Ponadto częste podlewanie może doprowadzić do zastoju w rozwoju i roślina nie zakwitnie. Dlatego też powinniśmy stosować ten zabieg pielęgnacyjny maksymalnie raz w tygodniu. Zimą natomiast jeszcze rzadziej, bo co trzy do czterech tygodni. Stosując się do tych wskazówek, sansewieria będzie wyjątkową ozdobą naszego domu i nie będzie sprawiać najmniejszych problemów.

Więcej o: