Ortograficzna wpadka w "Familiadzie". Widzowie wyłapali błąd na tablicy z odpowiedziami

Zdarza się, że niektóre telewizyjne produkcje, w tym teleturnieje, zaskakują widza nieprzewidzianymi sytuacjami. Niedawno w odcinku popularnego teleturnieju "Familiada" oglądającym ukazała się na tablicy dość oryginalna odpowiedź. Jedno z haseł zawierało błąd ortograficzny!

Już od lat teleturniej "Familiada" cieszy się niemalejącą popularnością i przyciąga przed telewizory całe tabuny widzów w niedzielne popołudnia. Niedzielny odcinek zbudził niemałe emocje wśród telewidzów. Na tablicy podczas wyświetlania się odpowiedzi jedna z nich zawierała spory błąd ortograficzny. Nie obyło się to bez komentarzy, widzowie nie darowali tej pomyłki produkcji.

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Błąd na tablicy. "Familiada" a ortografia

Rodzinny teleturniej cieszący się ogromną popularnością gości w domach Polaków już od blisko trzydziestu lat. Prowadzący "Familiady" - Karol Strasburger — zawsze upewnia się, że w każdej odsłonie panuje miła atmosfera przeplatana żartami. Jednak całym sensem tego programu jest rywalizacja pomiędzy dwoma grupami. Wygranymi zostają ci, którzy najdokładniej odgadną, jak odpowiedzieli ankietowani. Zasady gry są proste a rozgrywka pełna emocji. Jednak wiadomo, że podczas nagrań nietrudno o pomyłkę, o czym świadczy sytuacja z ostatniego odcinka. Sytuacja szybko zyskała popularność w internecie. Mowa o pytaniu "miasta na literę W". Po pokazaniu odpowiedzi ankietowanych jedną z odpowiedzi było "Wejherowo", jednak napisane z błędem.

Internauci wytykają błąd produkcji. Błędny zapis miasta

Czujni widzowie od razu dostrzegli błąd w zapisie miasta na W i nie omieszkali podzielić się swoimi przemyśleniami w sieci. W różnych miejscach pisali komentarze oddające ich odczucia do tej ortograficznej wpadki.

Jaka TV, takie "wejCHerowo" !!!
I już błąd bo nie ma takiego miasta jak Wejcherowo tylko Wejherowo xd
W odcinku 2865 było pytanie o miasta na literę 'W’. Zostało nieodgadnięte jedno miasto. Wtedy na planszy ukazało się to brakujące – WejCHerowo!!! Nie zareagował prowadzący! Ani nikt inny! I dalej w Internecie ludzie oglądają to „WejCHerowo", bo nie zostało to poprawione!
Więcej o: