Jak pozbyć się muszek owocówek? Sięgnij po produkt, który masz w kuchni. To przegoni je na zawsze

Muszki owocówki są uciążliwym problemem nie tylko wiosną i latem. Tak naprawdę wystarczy nadgryziony owoc, czy otwarta butelka soku, by zleciała się cała chmara. Choć nie są duże i żyją stosunkowo krótko, to bardzo ciężko jest się ich pozbyć. Na szczęście znamy pewien, skuteczny sposób.

Muszki owocówki są niewielkimi owadami, które żerują na resztkach jedzenia. Wytępienie ich graniczy z cudem, ponieważ bardzo szybko się rozmnażają. Sprawdź, jak najszybciej wygrać walkę z muszkami owocówkami.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Muszki owocówki. Jak się ich pozbyć? Weź produkt, który masz w kuchni

Ocet jabłkowy jest uniwersalnym produktem, przydatnym w wielu domowych czynnościach, takich jak sprzątanie, czy gotowanie. Okazuje się również, że potrafi nam pomóc w pozbyciu się niektórych szkodników, w tym muszek owocówek. Wystarczy, że stworzysz pułapkę na insekty. W tym celu wlej odrobinę octu do szklanki, po czym zakryj ją folią spożywczą i zabezpiecz gumką. W folii zrób kilka dziurek, by owady miały jak wlecieć. Zwabione zapachem już się nie wydostaną.

Kadyrow i Putin zrobili selfie Kadyrow wybełkotał swój plan dla Polski. "Denazyfikacja i referendum na Śląsku"

Jak pozbyć się muszek owocówek? Te zapachy działają na nie odstraszająco

Zapach octu wabi muchy i może służyć jako pułapka, ale są również takie aromaty, które skutecznie odstraszą insekty. Jeśli wolisz przepędzić szkodniki, sięgnij po suszoną bazylię lub lawendę. Możesz także wykorzystać olejki eteryczne o tych zapachach. Równie dobrze sprawdzą się goździki. Wrzuć kilka do kosza z owocami, a skutecznie odstraszysz muszki.

Pluskwy w materacu Jak spać spokojnie i bez pluskwy. Wystarczy włożyć to pod pościel

Domowe sposoby na muszki owocówki. Jak uniknąć problemu ze szkodnikami

Powyższe sposoby z pewnością pomogą w walce z muszkami owocówkami, jednak najlepszej byłoby, gdyby wcale się nie pojawiły. W tym celu pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Nigdy nie zostawiaj nadgryzionych owoców na blacie, brudnych naczyń w zlewie, czy resztek jedzenia. Uważaj na wilgoć w domu, zbyt wysoka sprzyja inwazji owadów. Jeśli możesz, zamykaj szczelnie kosz na śmieci, by odpadki nie zwabiły muszek.

Jak pozbyć się myszy z domu? Humanitarny sposób Jak pozbyć się myszy z domu? Ten humanitarny sposób w mig wypędzi gryzonie

Więcej o: