Włóż to do pralki, a pleśń szybko zniknie. Mało kto pamięta o czyszczeniu tego miejsca, a to duży błąd

Niestety mało kto pamięta o tak ważnej czynności, jak mycie szufladki w pralce. Jest ono jednak bardzo istotne nie tylko dla prawidłowego działania sprzętu, ale i dla naszego zdrowia. Z tym sposobem zrobisz to szybko i skutecznie, a ponadto pozbędziesz się pewnego uciążliwego problemu.

Czyszczenie w pralce szufladki na detergenty pozwala zachować ją w dobrym stanie, ale także uchronić nas przed powstającą tam pleśnią, którą charakteryzuje czarny nalot na ściankach. Gnieżdżą się w niej szkodliwe grzyby, które przy praniu przedostają się do ubrań, dlatego regularne mycie tego miejsca jest naprawdę ważne. Poznaj domowe sposoby na skuteczne pozbycie się zabrudzeń.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralce? Ten produkt masz w swojej kuchni

Czystość szuflady na detergenty jest kluczowa dla zachowania prawidłowego funkcjonowania pralki. Niestety wiele osób zapomina o regularnym czyszczeniu tego miejsca. To do niego dostarczana jest woda, a sprzęt pobiera środki potrzebne do prania. Brud może powodować zatkanie dozownika lub utworzenie się pleśni. Jak temu zaradzić? Wystarczy, że namoczysz gąbkę octem i włożysz do szufladek, a następnie po 10 minutach przetrzesz dokładnie mokrą szmatką. Ocet niweluje brzydki zapach i usuwa zabrudzenia. Jeśli natomiast zanieczyszczenia są silniejsze i utworzył się kamień, niezbędna będzie soda oczyszczona. W tym wypadku wsypujemy łyżkę sody do każdej przegrody i również dodajemy parę kropel octu.

Nie tylko szufladka na detergenty. Umyj również to miejsce, zalega tam dużo brudu

Brud i pleśń mogą zbierać się także poza ściankami szuflady na detergenty. Najlepszym wyjściem będzie więc wyciągnięcie szuflady i umycie dokładnie wnęki, w której zbiera się nalot. Do tej czynności również wykorzystujemy gąbkę namoczoną octem. Jeśli mamy problem z dotarciem do głębszych części pralki, pomocna może okazać się stara szczoteczka do zębów, która wyczyści wszystkie szczeliny.

Jak często czyścić pralkę? Sprawdź, czy nie robisz tego za rzadko

Aby zapobiec powstawaniu pleśni, pralkę powinniśmy czyścić regularnie. Najlepiej, jeśli będziemy robić to raz w miesiącu. Jest to niezwykle istotne dla dobrego funkcjonowania sprzętu i dla naszego zdrowia. Regularne czyszczenie sprawi, że ubrania będą świeże i pachnące, a my nie będziemy narażeni na negatywne skutki pleśni.

Więcej o: