Co ile dni zmieniać piżamę i pościel. Wiele osób popełnia ten błąd i robi to raz w tygodniu

Co ile dni zmieniasz piżamę? Jak często zmieniasz pościel? Wiele osób popełnia ten błąd i zapomina o regularnym praniu tych tkanin, a to niestety może odbić się na naszym śnie oraz zdrowiu. Dowiedz się, jak często powinniśmy prać pościel oraz piżamę.

Regularna wymienia pościeli na nową oraz zmiana piżamy jest bardzo istotna. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niewymienianie pościeli przez kilka tygodni jest niebezpieczne dla zdrowia, tak samo, jak spanie zbyt długo w jednej piżamie. Jak często prać pościel i piżamę? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często zmieniać pościel? Rób to regularnie

Często zdarza się, że pościel zmieniamy raz lub nawet dwa razy w miesiąc. Oczywiście jest to ogromny błąd! Pielęgnacja pościeli i jej wymienianie jest bardzo ważna i ma wpływ na nasze zdrowie, a w szczególności na zdrowie i samopoczucie alergików. Śpiąc pod pościelą, pocimy się i temperatura tam jest idealna do rozwoju różnego rodzaju bakterii czy roztoczy. Jeśli myjesz się tylko rankiem, pościel powinno się zmieniać w takiej sytuacji raz na tydzień, jeśli myjesz się wieczorem, więc kładziesz się spać czysty, pościel możesz zmieniać raz na dwa tygodnie.

Jak często zmieniać piżamę? Nie dopuszczaj do rozwoju bakterii

Piżama to materiał, który ma bezpośrednią styczność z ciałem. Jeśli ubieramy koszulkę do pracy, po całym dniu najprawdopodobniej ląduje ona w koszu na pranie. Jednak wiele osób nie postępuje tak samo z piżamą, mimo że ta również przez około 6-8 godzin jest na naszym ciele. W noszonej przez długi czas piżamie tworzą się bakterie, które mogą szkodzić zdrowiu. Jeśli w nocy bardzo się pocisz, piżamę wymieniaj od razu na drugi dzień. Jeśli nie pocisz się aż tak, możesz spać w jednej piżamie np. przez dwie noce, jednak ze względów higienicznych i zdrowotnych i tak zalecamy wymienianie jej codziennie.

Więcej o: