Przepis na płyn do szyb w aucie. Tak domowym sposobem zrobisz płyn do spryskiwaczy. Kosztuje grosze!

Domowy, zimowy płyn do spryskiwaczy to już nie problem. Zamiast kupować kolejne opakowania gotowego płynu, bez trudu możemy wykonać go w domu za przysłowiowe grosze. Potrzebujemy jedynie kilku składników. Poznajcie przepis na zimowy płyn do spryskiwaczy!

W wielu sklepach można zakupić płyn do spryskiwaczy, jednak domowy sposób na stworzenie tego płynu sprawi, że zaoszczędzisz pieniądze. Jak zrobić domowy płyn do spryskiwaczy?

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić domowy płyn do spryskiwaczy? Wydasz na to 5 zł

Zimowy płyn do spryskiwaczy musi zawierać alkohol, by nie zamarzał sam na szybie samochodu. Aby przygotować domowy płyn do spryskiwaczy potrzebne ci będą kolejno: butelka z atomizerem, woda, płyn do mycia naczyń, ocet i alkohol izopropylowy 70 procent. Do butelki wlej przefiltrowaną wodę, dodaj łyżeczkę płynu do naczyń, szklankę alkoholu  izopropylowego i 100 ml octu. Wszystko dokładnie wymieszaj i gotowe. Właśnie stworzyłeś domowy płyn do spryskiwaczy!

*Укренерго змінює ліміти споживання. Кожній області обіцяють "день зі світлом"

Mandat za brak płynu do spryskiwaczy. Kwota nie jest mała

Jeśli właśnie skończył ci się płyn do spryskiwaczy, nie zwlekaj z jego zrobieniem, ponieważ za jego brak możesz otrzymać mandat! Ustawa Prawo o ruchu drogowym, a dokładnie artykuł 66 mówi, że pojazd, który uczestniczy w ruchu drogowym, powinien być wyposażony, tak, by nie narażał innych na niebezpieczeństwo. Co więcej, w ustawie w art.66 punkcie 5 można wyczytać, że brudna szyba może utrudniać jazdę, więc może być to powód otrzymania mandatu.

dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu

Kwota takiego mandatu może wynosić od 20 do aż 5000 zł. 

CzajnikCzym odkamienić czajnik? Dodaj do wody szklankę tego produktu

Więcej o: