Jak wyczyścić szafki kuchenne? Te produkty błyskawicznie pomogą ci pozbyć się tłuszczu

Jak wyczyścić szafki kuchenne? Tłuszcz gromadzi się na meblach kuchennych podczas gotowania i nie można tego uniknąć. Pozostawione zabrudzenia tworzą natomiast trudne do usunięcia, nieestetyczne warstwy brudu. Na szczęście można sobie z tym szybko poradzić, stosując tanie domowe sposoby.

Zabrudzenia z tłuszczu nigdy nie są łatwe do usunięcia. Sprawa komplikuje się, gdy tłuszcz zaschnie, a do tego połączy się z kurzem. Zanim jednak udasz się do sklepu po środki chemiczne do sprzątania, warto najpierw wypróbować sprawdzone domowe sposoby, które mogą okazać się równie skuteczne, a niewątpliwie są tańsze.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Szukasz porad na domowe porządki? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak wyczyścić szafki kuchenne? Płyn do naczyń i regularność to twoi przyjaciele

Głównym przeznaczeniem płynu do naczyń jest usuwanie tłuszczu z talerzy i garnków, więc produkt ten możesz z powodzeniem stosować też przy czyszczeniu szafek kuchennych. Wystarczy wymieszać 2 łyżki płynu w misce ciepłej wody. Do czyszczenia powierzchni najlepiej jest używać delikatnej ścierki lub miękkiej gąbki. Pamiętaj, że im regularniej będziesz czyścić szafki, tym łatwiej będzie usunąć zabrudzenia. W rezultacie, choć sprzątać będziesz częściej, zajmie to znacznie mniej czasu.

Czym wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Ocet będzie niezastąpiony na trudniejsze zabrudzenia

Jeśli zdarzyło się, że na meblach nagromadziło się więcej tłuszczu, z pomocą przyjdzie ocet. Do przygotowania odpowiedniego roztworu wystarczy połączyć ocet z gorącą wodą w proporcji 1:1. Taką mieszankę rozprowadzamy na szafkach za pomocą ściereczki. Możesz również przelać ją do butelki ze spryskiwaczem, co ułatwi aplikację. Następnie należy odczekać kilka minut i zmyć wszystko ciepłą wodą. Jeśli zapach octu bardzo ci przeszkadza, możesz dodać do roztworu kilka kropli olejku zapachowego.

Jak szybko umyć szafki kuchenne? Przygotuj roztwór z sody oczyszczonej

Metodą wartą wypróbowania na trudniejsze zabrudzenia szafek kuchennych jest także ta, do której użyjemy sody oczyszczonej. W tym przypadku należy rozpuścić 4 łyżki sody oczyszczonej w 1 litrze ciepłej wody. Następnie postępujemy podobnie jak przy metodzie z octem. Pamiętaj jednak, że meble kuchenne wymagają delikatnego traktowania. Niezależnie od wybranego sposobu czyszczenia, ścierkę lub gąbkę powinno się zawsze dokładnie odsączyć przed zastosowaniem. Płyn na powierzchniach nie powinien pozostawać zbyt długo, a na sam koniec szafki należy zawsze dokładnie osuszyć.

Więcej o: