Działa jak keratyna na włosy, a kosztuje tylko 5 zł! Ten produkt daje efekty jak z salonu

Proste i idealnie gładkie pasma robią duże wrażenie, kiedy kaskadami układają się na ramionach. Takie efekty daje kreatyna na włosy. Profesjonalny zabieg w salonie fryzjerskim jest jednak dużym wydatkiem. Czy podobne rezultaty można osiągnąć w domu? Okazuje się, że tak! Podpowiadamy, jak to zrobić.

Stosowanie domowych sposobów w pielęgnacji włosów często daje efekty równie zadowalające, jak profesjonalne zabiegi u fryzjera, przy czym ich cena jest znacznie niższa. Wymagają one również nieco więcej zaangażowania z naszej strony, ale większość metod nie powinna nikomu sprawić problemów. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mąka ziemniaczana na włosy. Jakie daje efekty?

Zawarta w mące ziemniaczanej skrobia przede wszystkim wygładza i nabłyszcza włosy. Dzięki zabiegom wykorzystującym mąkę ziemniaczaną pasma stają się miękkie, gładkie, sprężyste i lśniące. Są również bardziej podatne na stylizację, co obejmuje zarówno prostowanie, jak i kręcenie czy falowanie. Warto jednak pamiętać, że przy stosowaniu domowych sposobów należy zawsze zachować ostrożność. Przed ich zastosowaniem zaleca się wykonać próbę alergiczną.

Jak zrobić maskę na włosy z mąki ziemniaczanej? Wystarczą dwa produkty

Bardzo prostym sposobem na włączenie mąki ziemniaczanej do pielęgnacji kosmyków jest połączenie jej z ulubioną maską do włosów. Wystarczy, że 1 łyżkę mąki ziemniaczanej dokładnie wymieszasz z 2 łyżkami maski do włosów. Maskę nałóż na wcześniej umyte i lekko osuszone włosy. Powinno się przy tym omijać skórę głowy. Dla lepszych efektów możesz też owinąć włosy folią spożywczą lub nałożyć foliowy czepek. Maskę należy pozostawić na głowie na 30 minut, a po tym czasie spłukać dokładnie letnią wodą.

Płukanka do włosów z mąki ziemniaczanej. Jak wykonać zabieg w domu?

Metodą wartą wypróbowania jest również płukanka z mąki ziemniaczane, która dodatkowo nada włosom objętości. Aby ją przygotować, do 1 litra chłodnej, przegotowanej wody dodaj 1 łyżeczkę mąki ziemniaczanej. Roztwór przelej do plastikowej butelki albo miski. Następnie umyj włosy szamponem, a do drugiego płukania użyj przygotowanej wcześniej płukanki. Niezależnie od wybranej metody, mąka ziemniaczana na włosy nie powinna być stosowana zbyt często, gdyż może obciążać je lub wysuszać.

Więcej o: