Zimowe skarby w lesie. Leśnicy odkryli wspaniałe zjawisko! Lepiej się pośpiesz, za chwilę może zniknąć

Las jest pełen tajemnic, a natura już nieraz potrafiła zaskoczyć człowieka. Leśnicy poinformowali o nowym odkryciu. Natknęli się na prawdziwe zimowe skarby w lesie. Ich wygląd zapiera dech w piersiach! Jeśli chcesz to zobaczyć, lepiej się pośpiesz. Oto co można zaobserwować w polskich lasach.

Lasy wciąż kryją wiele tajemnic i często niewytłumaczalnych zjawisk. Bogactwo natury tego miejsca najlepiej znane jest leśnikom, którzy na oficjalnym profilu na Facebooku opublikowali zdjęcie swojego najświeższego odkrycia. Zaobserwowane zjawisko łudząco przypomina diamenty lub przeźroczyste bursztyny. Przekonaj się sam!

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zimowe skarby w lesie. Niczym diamenty leżące na ziemi

To, co zaobserwowano, wygląda naprawdę nadzwyczajnie. Na oficjalnym facebookowym profilu Lasów Państwowych pojawił się post wraz ze zdjęciami świeżego zimowego odkrycia. Widać na nim, jak skraplająca się woda zamarza, zatrzymując się na leśnej roślinności. Powstałe kule przypominają diamenty lub inne drogocenne kamienie. Ponadto w ich wnętrzu zostają uwięzione elementy przyziemnej warstwy roślin. Przez leśników to zjawisko zostało okrzyknięte mianem leśnych skarbów, co chyba nie powinno nikogo dziwić. 

Woda w niewielkich, leśnych strumieniach dalej się sączy pomimo silniejszych ostatnio mrozów. Obmywa liście, kamyczki czy jodłowe gałązki, a następnie zamarza, tworząc coś na kształt efemerycznych, leśnych bursztynów - niewielkich klejnotów, w których na czas trwania zimy uwięzione zostają elementy runa leśnego.

- napisano na profilu Lasów Państwowych.

Mróz to prawdziwy artysta. Śpiesz się, żeby to zobaczyć

Okazuje się, że za niestandardowe lodowe rzeźby odpowiedzialny jest mróz. Dlatego, jeśli masz ochotę zobaczyć to zjawisko na własne oczy, powinieneś się śpieszyć! Leśnicy ostrzegają, iż z dnia na dzień stanie się to coraz trudniejszym zadaniem, gdyż temperatury będą rosły. Ich zdaniem mogą zniknąć tak samo szybko, jak się pojawiły. 

Czytając post, warto zajrzeć do sekcji komentarzy, gdzie ludzie z całej Polski opublikowali zdjęcia zimowej odsłony lasów. Wygląda na to, że mróz potrafi udekorować otoczenie, jak nikt inny. 

Więcej o: