Dlaczego warto mieć ten produkt w domu? Jest niezastąpiony podczas sprzątania i nie tylko

Pewne produkty po prostu warto mieć w domu, nawet jeśli leżą zamknięte przez kilka miesięcy, w końcu nadejdzie czas, gdy uratują nam np. brudny dywan czy zaplamioną koszulę. Co warto zawsze posiadać w domu? Poznaj produkt, który czyni cuda i powinien być obecny w każdym gospodarstwie domowym!

Czasami podczas porządków domowych drogie środki chemiczne ze sklepów nie radzą sobie tak dobrze, jak domowe sposoby, które były jeszcze używane przez nasze babcie. Poznaj produkt, który potrafi wyczyścić uporczywe zabrudzenia migiem!

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten produkt musisz mieć w swoim domu! Kosztuje kilka złotych, a działa cuda

Produkt, o którym mowa to oczywiście soda oczyszczona! Królowa trików na sprzątanie mieszkania i czyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Soda to wodorowęglan sodu, który pozyskuje się ze złóż minerału sody śnieżnej. Soda oczyszczona od lat znana jest jako świetny środek czyszczący, który często wykorzystuje się w domu, ponieważ potrafi usunąć najbardziej uporczywe plamy. Poznaj, jakie zastosowania ma soda.

Soda oczyszczona jako pomoc w sprzątaniu. Od teraz nie rozstaniesz się z tym produktem

To właśnie soda oczyszczona jest najczęściej wykorzystywana do sprzątania domowymi sposobami. Oto przykładowe zastosowania sody w codziennym sprzątaniu:

  • Czyszczenie mikrofali: nasyp odrobinę sody na wilgotną gąbkę i wyszoruj jej wnętrze, a potem wytrzyj. Czysta mikrofala bez nieprzyjemnego zapachu lada moment!
  • Brudny piekarnik: odrobinę sody wysyp na zaschnięte plamy i polej wodą, zostaw na 24 h. Po tym czasie wytrzyj całość szmatką.
  • Osad z herbaty: brudny kubek z osadem warto wyszorować sodą i gąbką, a następnie umyć wodą.
  • Pranie ubrań: jeśli chcesz zmiękczyć ubrania, wsyp do pralki pół szklanki sody.

Gdzie można wykorzystać sodę oczyszczoną? Te triki mogą cię zaskoczyć

Soda oczyszczona to produkt, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystuje się ją do sprzątania w domu, jednak ma ona również inne sposoby wykorzystania m.in. w gotowaniu czy w czyszczeniu biżuterii. Sodą oczyszczoną można zmiękczyć twarde mięso, wystarczy, że kilka godzin przed jego przygotowaniem zostanie ono natarte sodą. Sodą również często czyści się srebro, tworząc mieszankę z np. płynu do naczyń i odrobiny sody. 

Więcej o: