Oto najdziwniejsze miejsca na świecie do odwiedzenia. Pakuj plecak i zobacz je na własne oczy

Okres planowania urlopów powoli się rozpoczyna. Nie wiesz, gdzie jechać na wakacje? Szukasz oryginalnych miejsc do odwiedzenia, lecz nie tylko placem po mapie? Na Ziemi znajduje się mnóstwo cudownych miejsc, o których nie mamy pojęcia. Poznaj najdziwniejsze miejsca do odwiedzenia już w te wakacje!

Gdzie najlepiej pojechać, aby zwiedzić oryginalne miejsca? Poznaj ciekawe atrakcje znajdujące się w różnych częściach świata. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To miejsce nazywane jest wyspą skarbów. Ostatnia nadzieja na wzbogacenie się

Wyspa skarbów, czyli wyspa dębów w Kanadzie to miejsce odkryte pod koniec XVIII wieku na małej wyspie Oak Island. Jak można wyczytać na stronie turystyka.wp.pl, wyspa uznawana jest za przeklętą, a jej popularność wiąże się z tym, że ponoć znajduje się tam dół pełen pieniędzy. To właśnie tam odkryto zasypaną ziemią studnię, z której zawsze wylewa się woda i nikt nie wie z jakich kanałów. Aktualnie wyspa należy do osoby prywatnej, ale nadal budzi spore zainteresowanie. 

Podwodny obiekt przyciąga wielu turystów. Monument Yonaguni w Japonii

Wysepka Yonaguni zawsze była znana z pięknej, błękitnej wody. W 1985 roku stała się jeszcze bardziej popularna, ponieważ nurek Kihachiro Aratake odkrył kamienne struktury, które przypominają miasto. Czy niegdyś było to miasto cywilizacji, która zginęła? Niektórzy ludzie uważają, że musiał stworzyć je człowiek, inni twierdzą, że mogło to zrobić matka natura. Jak można wyczytać na stronie trojka.polskieradio.pl dr Robert M. Schoch, który zajmował się badaniem tego miejsca, twierdzi, że najprawdopodobniej miejsce to powstało w sposób naturalny.

Martwe bagno, czyli Deadvlei. Park Narodowy w Namibii

Deadvlei to jedno z najbardziej wysuszonych miejsca na świecie, które znajduje się w Namibii. Piękny, ale zarazem smutny widok krajobrazu tworzą wyschnięte drzewa, które znajdują się tam od ponad 600 lat. Miejsce to wznosi się na 383 m nad poziomem pustyni, więc jest to jedna z najwyższych wydm na świecie.

Więcej o: