Polka najpiękniejszą kotką świata. Poznaj olśniewającą Ginette. To miss świata wśród kotów

Kotka o wdzięcznym imieniu Ginette została okrzyknięta najpiękniejszą na świecie. I choć jest rasy rosyjskiej niebieskiej, a jej imię brzmi włosko, to tak naprawdę pochodzi z Polski. Samiczka na co dzień mieszka we Włoszech, ale urodziła się w naszym kraju. Jak wyglądana najpiękniejsza kotka na świecie?

We włoskiej Weronie pod koniec października zeszłego roku odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów. Pierwsze miejsce zajęła Ginette, kotka rasy rosyjskiej niebieskiej. Co ciekawe, okazało się, że zwierzę pochodzi z naszego kraju, a właścicielka chętnie podkreśla pochodzenie pupila. 

Zobacz wideo Rozpieść swojego pupila bez wydawania pieniędzy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Polka najpiękniejszą kotką świata. Niesamowita historia Ginette

Luigina Bertaglia, wzięła pod opiekę kotkę w 2018 roku, wówczas zwierzę zamieszkało w Bergamo. Podczas wycieczki do Polski kobieta spotkała się z hodowczynią kotów rosyjskich niebieskich, która sprzedawała je osobom prywatnym. Luigina poprosiła jednak o odejście od tej reguły. Gdy zobaczyła Ginette, od razu między nimi zaiskrzyło, a Włoszka postanowiła założyć własną hodowlę. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że za cztery lata jej polska kotka zostanie mistrzynią świata. Jak wyznała dla news.italy24.press:

Kiedy byłam w Polsce (...) i zobaczyłam Ginette, czułam, że to miłość od pierwszego wejrzenia
 

Wołodymyr Zełenski w Wielkiej Brytanii Wyjątkowy prezent od Zełenskiego. "Mamy wolność, dajcie nam skrzydła"

Międzynarodowa Wystawa Kotów. Zwyciężczynią polska kotka

Najnowsza edycja wystawy kotów miała rekordową frekwencję. Na wystawie zostało zaprezentowane wiele różnych ras: od maine coona czy ragdolla aż po kota brytyjskiego. Jednak to właśnie niebieska rosyjska kotka z polskiej hodowli podbiła serce jury. Wyjątkowo smukła, krótkowłosa i o ogromnych oczach Ginette na pokazie wyróżniła się gracją i spokojem.

Kot Ciekawostki na temat kotów. Poznaj niebanalne fakty na temat kotów

Polska kotka miss świata. "Ginette jest teraz prawdziwą gwiazdą"

Wygrana w konkursie przyniosła kotce i jej właścicielce nie lada sławę. Luigina zdradziła w wywiadzie, że zgłaszają się do niej kolejne osoby, które chcą zrobić zdjęcie z kocią pięknością lub ją pogłaskać. Kotka zdecydowanie zasłużyła na miano najpiękniejszej. Być może czekają ją kolejne udziały w wystawach i więcej wygranych.

Kot bengalski Kot bengalski: lubi zabawy i rzadko choruje. Co go łączy z lampartem?

Więcej o: