Twoje włosy są cienkie? Mamy na to skuteczny sposób! Zamiast ją pić, wetrzyj we włosy. Efekt zaskakuje

Co na cienkie włosy? Gęsta i zdrowa fryzura to marzenie wielu z nas. Jak ją osiągnąć? Warto zastosować domowe sposoby, które sprawią, że na naszej głowie pojawi się więcej kosmyków. Podpowiadamy, po jakie produkty sięgnąć, aby cieszyć się pięknymi włosami.

Zdrowa dieta i pielęgnacja to klucz do pięknych włosów, niezależnie od ich gęstości. Jeśli masz rzadkie i cienkie włosy ważne, aby na początek ustalić tego przyczynę, a następnie podjąć odpowiednie kroki. Zmiany w codziennej rutynie i nawykach żywieniowych mogą mieć znaczący wpływ na poprawę ich wyglądu. Przedstawiamy pewien pielęgnacyjny trik, którym możesz poprawić sytuację i sprawić, że kosmyki będą gęste.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyczyny rzadkich włosów. Z niektórymi można łatwo sobie poradzić

Rzadkie włosy mogą być wynikiem kilku czynników, w tym nieodpowiedniej diety, stresu, chorób, czy nieprawidłowej pielęgnacji i częstych zabiegów (jak farbowanie lub prostowanie). Aby ustalić przyczynę cienkich włosów, warto najpierw skonsultować się ze specjalistą. Niekiedy zmiany w diecie i pielęgnacji, mogą pomóc w poprawieniu kondycji włosów. Poniżej przedstawiamy najczęstsze przyczyny słabych kosmyków i podpowiadamy, jak im zaradzić.

Hrywna Ukraina o krok od nacjonalizacji jednego z banków należących do miliardera

Co na cienkie włosy? Proste i sprawdzone sposoby, aby kosmyki były gęste

Kiedy masz słabe włosy, najczęściej brakuje ci niezbędnych do ich zdrowego wzrostu minerałów. Dlatego też właściwe odżywianie się jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy stanu włosów. W diecie powinny dominować produkty bogate w witaminy A, E i biotynę, a także minerały, takie jak cynk, miedź, żelazo i jod. Znajdziesz je w takich produktach spożywczych jak: jagody, maliny, owoce cytrusowe, papryka, czy szpinak. Jednak przed zmianą diety należy skonsultować się, z lekarzem, by ustalić, których minerałów lub witamin może ci brakować. Pamiętaj także o odpowiedniej pielęgnacji, stosując naturalne i delikatne kosmetyki, przeznaczone do rzadkich włosów. 

Sposób na gładkie włosy Działa jak keratyna na włosy, a kosztuje tylko 5 zł! Efekty jak z salonu

Masz w domu te zioła? Dzięki nim twoje włosy będą gęste i mocne

Aby wzmocnić działanie diety i kosmetyków, możesz zastosować domową wcierkę. Mieszanka ze skrzypu polnego i pokrzywy jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zahamowanie wypadania włosów i przyspieszenie ich wzrostu. Łyżeczkę skrzypu i pokrzywy zalewamy wodą i gotujemy przez 20 minut. Po tym czasie odcedzamy i pozostawiamy do ostygnięcia, a następnie wcieramy w skórę głowy. Wcierkę można stosować codziennie, bez spłukiwania. Efekty powinny być widoczne już po kilku zastosowaniach.

Wypadanie włosów Co zrobić kiedy wypadają włosy? Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki

Więcej o: