Kot maine coon to prawdziwy król. Zachwyca nie tylko wielkością i pięknym futrem, ale też charakterem

Kot maine coon zadziwia wiele osób swoimi imponującymi rozmiarami. Jeśli chcesz mieć zwierzę o niezwykłej osobowości, warto wybrać właśnie kota tej rasy. Pupil kocha przytulanie i spędzanie czasu ze swoim właścicielem. Czym jeszcze charakteryzuje się maine coon?

Maine coon to jeden z najwcześniej poznanych kotów domowych, jak i jeden z największych. Kot ten ma psi charakter, ponieważ uwielbia niezależność, ale również bardzo przywiązuje się do człowieka. Jeśli szukasz kota odpowiedniego dla siebie, maine coon może być dobrym wyborem.

Zobacz wideo Te kostiumy nie przypadły do gustu tym zwierzakom. Tylko spójrzcie na ich miny

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kot maine coon - jego rozmiary są niesamowite. To olbrzym wśród kotów

Najbardziej charakterystyczną cechą kotów maine coon jest ich wielkość. Koty te potrafią ważyć ponad 10 kilogramów, a ich długość razem z ogonem może wynosić nawet jeden metr. Rozmiary kotów maine coon często wprawiają w osłupienie! Kot tej rasy potrafi być większy od psa, więc naprawdę jest to prawdziwy olbrzym wśród kotów!

 

Russia Ukraine War Gigantyczne straty Rosji. 1668 czołgów! 352. dzień wojny w Ukrainie

Czym charakteryzuje się kot maine coon? Kolory futra mogą zaskoczyć

Rasa kotów maine coon charakteryzuje się głównie swoją wielkością, ale warte uwagi jest także futro i umaszczenie tych pupili. Futro kotów jest długie i gęste, dlatego nie można zapominać, aby odpowiednio o nie zadbać. Właściciele kotów maine coon muszą liczyć się z częstym wyczesywaniem futra swoich pupili. Maine coony można spotkać w następujących kolorach: czarnym, rudym, kremowym i niebieskim. Zwierzęta te posiadają aż 6 typów umaszczeń: jednolite, szylkretowe, srebrzyste, złociste i tabby.

Pitbullterrier Pitbull nie jest dozwolony w niektórych krajach. Tu nie można go mieć

Kot maine coon. Przyjazny i łagodny olbrzym

Maine coony to koty bardzo przyjacielskie i łagodne, szybko nawiązują kontakt z człowiekiem i stają się oddane. Koty te są uważane za najbardziej towarzyską rasę. Dla kota maine coon najważniejszy jest właściciel, a tam, gdzie on jest, zwierzę będzie czuło się bezpiecznie i dobrze. Decydując się na tę rasę, musisz wiedzieć, że kot nie powinien zostawać sam w domu na długi czas. Kociaki szybko się uczą, a gdy do domu przychodzą goście, starają się być w centrum zainteresowania.

Więcej o: