Marzysz o pięknych i ciemnych brwiach? Mamy na to świetny trik. Efekt utrzyma się na długie tygodnie

Pięknie wyregulowane i wyraziste brwi to marzenie większości kobiet. Jak mieć dokładnie takie, bez wydawania ogromnych sum pieniędzy u kosmetyczki? Mamy na to radę! Poznaj genialny domowy sposób na idealne brwi. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Brwi są ważnym elementem twarzy, gdyż stanowią oprawę oczu. Wiele salonów kosmetycznych oferuje masę zabiegów poprawiających wygląd kobiecych brwi. Jednym z nich jest makijaż henną pudrową. Co ciekawe, jest to całkowicie naturalny preparat, który u kosmetyczki potrafi kosztować krocie. Jak nieco zaoszczędzić i samemu zadbać o brwi?

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest henna? Jak długo jest widoczna na brwiach?

Henna to naturalny barwnik pochodzenia roślinnego powstający ze sproszkowanych liści i pędów lawsonii bezbronnej służący do barwienia włosów lub skóry. Henna pudrowa utrzymuje się na brwiach dłużej niż tradycyjna. Skóra zostanie zabarwiona na około 2 tygodnie, natomiast włoski do 5 tygodni. Zabieg najczęściej nie trwa dłużej niż 15 minut, jednak jego czas zależny jest od upragnionego efektu. Im dłużej henna będzie trzymana na brwiach, tym mocniejszy będzie efekt, a twoje brwi znacznie dłużej będą wyglądać jak pomalowane. 

Domowa henna pudrowa na brwi. To banalnie proste

Zamiast decydować się na makijaż permanentny brwi lub drogi zabieg kosmetyczny z użyciem henny, wypróbuj domowy sposób na idealne brwi! Aktualnie w wielu drogeriach oraz sklepach internetowych można kupić różnego rodzaju henny pudrowe, których koszt jest mniejszy niż 30 złotych, a często nie większy niż 15 złotych. Co zrobić, aby uzyskać efekt niczym z najlepszego salonu kosmetycznego w mieście? Nic w tym trudnego! Wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

  1. Do specjalnego pojemniczka lub małej miseczki wsyp 2 łyżeczki henny.
  2. Dodaj 2 łyżeczki ciepłej wody. 
  3. Całość dokładnie wymieszaj, aby uzyskać jednolitą masę.
  4. Nałóż hennę na oczyszczone brwi, staraj się robić to powoli, aby uzyskać wymarzony kształt.
  5. Po około 20 minutach zmyj hennę z brwi za pomocą wacika nasączonego letnią wodą. 

Pamiętaj, aby przed użyciem jakiegokolwiek produktu na twarz wykonać test alergiczny na skórze. Najlepiej zrobić go 48 godzin przed planowanym zabiegiem. 

Więcej o: