Czym wyczyścić srebro? Wystarczy, że użyjesz tego produktu ze sklepu. Kosztuje złotówkę

Jak czyścić srebro? To pytanie zadaje sobie wiele osób, gdy na srebrnej biżuterii, sztućcach lub naczyniach zauważą zabrudzenia. Często używane srebrne przedmioty mogą zacząć ciemnieć, jednak nie trzeba od razu ich wyrzucać. Poznaj triki na wyczyszczenie srebra.

Srebrne przedmioty cieszą nasze oczy, niestety mogą z czasem ciemnieć. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak o nie dbać i poznać domowe sposoby na wyczyszczenie srebra.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić srebro? Ten produkt jest tani, a daje świetne efekty

Wyczyszczenie brudnego srebra w domu nie musi kosztować krocie. Wystarczy sięgnąć po paczkę sody oczyszczonej, która kosztuje 1-2 złote. To właśnie ona sprawi, że srebro powróci do swojego pięknego koloru. Jak wyczyścić srebro sodą? Do miseczki wlej odrobinę gorącej wody, dodaj łyżkę octu, łyżeczkę sody oczyszczonej i wymieszaj. Następnie do roztworu włóż srebrny przedmiot i odczekaj około 20 minut. Po tym czasie wyjmij srebro z miseczki i wytrzyj szmatką.

Jak wyczyścić srebro z ciemnego nalotu? Ten sposób zajmie ci tylko chwilę

Jeśli zauważysz na srebrnym naszyjniku ciemny nalot, a musisz już wychodzić np. na spotkanie, możesz w szybki sposób wyczyścić biżuterię! Wystarczy użyć pasty do zębów. W zabrudzone miejsca nałóż odrobinę pasty i pozostaw na kilka minut, po chwili opłucz biżuterię pod wodą i wytrzyj delikatną ściereczką.

Dlaczego srebro ciemnieje? Zabrudzenia pojawiają się po tym czasie

Srebro jest lubiane, eleganckie i ponadczasowe, jednak z czasem ciemnieje, a co jest tego przyczyną? Za powstawanie ciemnego nalotu na srebrze odpowiedzialny jest dwutlenek siarki, który występuje w powietrzu. Mieszkając w mieście, można zauważyć, że srebrna biżuteria ciemnieje nieco szybciej, niż u osoby, która mieszka na wsi. W mieście jest o wiele więcej zanieczyszczeń oraz dwutlenku siarki, co powoduje powstawanie ciemnego nalotu.

Więcej o: