Włóż to do piekarnika, a po tłuszczu i brudzie nie będzie śladu! Zapomnij o katorżniczym szorowaniu

Tłuszcz i brud osadzający się wewnątrz piekarnika to istny koszmar podczas sprzątania. Szorowanie przypalonego piekarnika może okazać się "syzyfową pracą". Na szczęście jest genialny domowy sposób, który w mig rozpuści silny brud. Czyszczenie piekarnika nigdy nie było tak proste. Wypróbuj ten trik!

Czyszczenie piekarnika nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Jeżeli nie robi się tego regularnie, przypalony brud i tłuszcz może wydawać się wręcz niemożliwy do usunięcia. Są jednak domowe triki, dzięki którym szybko pozbędziesz się uporczywego problemu. Jak szybko i skutecznie wyczyścić piekarnik? 

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie piekarnika domowymi sposobami. Włóż ręcznik papierowy do środka

Tabletki do zmywarki stworzone są do usuwania tłuszczu i zaschniętych resztek jedzenia. Dzięki nim czyszczona powierzchnia znów staje się wyjątkowo lśniąca. Nic więc dziwnego w tym, gdy lądują one w zmywarce, jednak wykorzystanie ich podczas czyszczenia piekarnika, może być nieco zaskakujące. Aby pozbyć się uporczywego brudu z piekarnika, potrzebujesz dobrą tabletkę do zmywarki i... ręczniki papierowe. 

  1. Tabletkę do zmywarki zalej gorącą wodą w misce i poczekaj, aż się rozpuści. 
  2. W powstałym roztworze namocz ręczniki papierowe i wyłóż nimi całe wnętrze piekarnika. Pamiętaj, aby przy tej czynności założyć rękawiczki ochronne. 
  3. Po 15 minutach zbierz ręczniki papierowe i zacznij czyścić piekarnik gąbką lub szczotką z miękkim włosiem. 
  4. Na koniec piekarnik przetrzyj suchą szmatką.

Ta metoda sprawi, że czyszczenie piekarnika będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i nerwy. 

Jak skutecznie wyczyścić piekarnik? Inny sposób z użyciem tabletki do zmywarki

Wygląda na to, że tabletka do zmywarki idealnie sprawdza się podczas czyszczenia piekarnika. Dzięki niej silne zabrudzenia natychmiast odejdą, a ty nie będziesz godzinami klęczeć przy misce z wodą. Zanim przejdziesz do szorowania, wyjmij wszystkie blachy z piekarnika i włącz go na 100 stopni Celsjusza z funkcją termoobiegu. Do naczynia żaroodpornego wlej wodę i rozpuść w niej tabletkę do zmywarki. Włóż naczynie do rozgrzanego piekarnika i podziwiaj, jak para wodna rozprawia się z przypalonym tłuszczem. Po 2 godzinach wyłącz urządzenie i poczekaj, aż ostygnie. Gdy tak się stanie, usuń resztki zabrudzeń zwilżoną ściereczką. To nie może być prostsze!

Więcej o: