Domowy oczyszczacz powietrza, który nic nie kosztuje. Te gatunki chłoną toksyny jak najlepszy filtr!

Oczyszczacz powietrza do domu nie musi być ze sklepu. Istnieją rośliny pochłaniające toksyny, ale przy okazji wilgoć, które będą pełnić te funkcje za darmo. Wystarczy, że postawisz je na parapecie i o nie zadbasz. Jakie kwiaty oczyszczające powietrze wybrać? Podpowiadamy, jak przy okazji pozbyć się wilgoci i ozdobić dom.

Wiele z nas decyduje się na zakup elektrycznych oczyszczaczy powietrza, czy pochłaniaczy wilgoci, które mają poprawić nasze funkcjonowanie w domu. Jednak jak się okazuje, zamiast kupna drogiego oczyszczacza, czy pochłaniacza można zainwestować kilka złotych w rośliny, które również mają właściwości oczyszczające i osuszające powietrze.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki kwiat oczyszcza powietrze lepiej niż filtr? Gdzie trzymać paprotkę?

Jeśli szukasz rośliny, która świetnie radzi sobie z oczyszczaniem powietrza, warto zwrócić uwagę na paprotkę. Paproć to roślina, która ozdobi pomieszczenie i wchłonie nadmiar wilgoci. Co więcej, oczyszcza powietrze ze szkodliwych toksyn i zapobiega powstawaniu pleśni. Paprotkę możesz mieć w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu, jednak najlepiej będzie się czuła w ciemnym miejscu, czyli np. w łazience, jeśli nie masz tam okna. Paprotka ma też właściwości chłonące wilgoć.

Roślinny oczyszczacz powietrza i pochłaniacz wilgoci. Bluszcz pospolity

Bluszcz pospolity to roślina łatwa w pielęgnacji, którą często można spotkać w polskich domach. Kwiat nazywany jest mistrzem pochłaniania toksyn, ponieważ potrafi on oczyścić powietrze w domu m.in. z tlenku węgla, ksylenu, formaldehydu, czy toluenu. Jeśli palisz papierosy lub ktoś z domowników, warto postawić bluszcz w miejscu, do którego dociera dym papierosowy

Epipremnum złociste w nowoczesnej wersji. Ten start up robi furorę

Neo P1 to francuski start up, który tworzy roślinę mającą moc 30 oczyszczaczy powietrza. Jak można wyczytać na stronie głównej neoplants.com powietrze w domu jest do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz z powodu lotnych związków organicznych. Roślinę przypominającą epipremnum i będzie można ją kupić od 179 dolarów, czyli od około 800 zł.

 
Więcej o: