Domowy sposób na pozbycie się wilgoci z samochodu. Wypróbuj te produkty i pożegnaj popularny problem

Parujące szyby w samochodzie nie należą do przyjemnych zjawisk. Powodem tego problemu jest wilgoć w pojeździe. Można jednak w prosty sposób uporać się z tym popularnym problemem. Wystarczy, że zastosujesz te domowe sposoby, a z łatwością usuniesz nadmiar wilgoci.

Zimą kierowcy muszą zmagać się z wieloma trudnościami. Oblodzone szyby, zaśnieżone dachy, trudne warunki na drogach i... nadmierna wilgoć w samochodzie, przez którą parują szyby wewnątrz samochodu. Jednak na wszystkie te problemy jest metoda, w dodatku taka, która nie kosztuje. Z wilgocią w aucie można uporać się domowymi sposobami. Te produkty nie są drogie i być może masz je w swoim domu. Sprawdź, co możesz zrobić. 

Zobacz wideo Piotr Pawlak o szansach i wyzwaniach rynku motoryzacyjnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wilgoć w samochodzie. Przyczyny problemu

Nie tylko zimowa aura i pogoda mają wpływ na pojawianie się wilgoci w samochodzie. Powodem tego problemu mogą być także zaniedbania kierowcy w stosunku do pojazdu. Jednym z nich są zawilgocone i mokre dywaniki, zwłaszcza jeżeli wsiadając do samochodu, nie usuwa się śniegu z butów. Jednak możliwe są także usterki, np. zatkane otwory odpływowe, czy złe uszczelki. Dlatego warto sprawdzić, czy samochód jest w pełni sprawny.

Domowe sposoby na pozbycie się wilgoci z samochodu. Wypróbuj te produkty

W domu znajduje się wiele produktów, które oprócz oczywistego, mają również inne zastosowanie, które pomaga w wielu problemach. Podobnie jest w przypadku wilgoci w samochodzie. Do uporania się z tym kłopotem pomoce okażą się te domowe sposoby:

  • Żwirek dla kota — wsypanie tego produktu do pojemnika i postawienie w samochodzie przy przedniej szybie pomoże z wilgocią.
  • Torebka herbaty — nie tylko przygotujesz z niej smaczny napar, ale również pozbędziesz się dzięki niej wilgoci z samochodu.
  • Soda oczyszczona — ten produkt również pochłonie nadmierną wilgoć z twojego samochodu.

Pochłaniacz wilgoci do samochodu. Zrobisz go samodzielnie

Oprócz wymienionych wcześniej produktów warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden. Z łatwością zrobisz z niego domowy pochłaniacz wilgoci. Mowa tutaj o ryżu, który również wchłonie nadmierną wilgoć z samochodu. Wystarczy, że wsypiesz go do np. skarpetki i położysz przed przednią szybą. 

Więcej o: