Poznaj najdziwniejsze owoce świata, które zaskakują smakiem. Możliwe, że nawet o nich nie słyszałeś

Owoce uwielbia wiele osób, jednak część z nich nie jest zbyt popularna. Jeśli szukasz nowych smaków i chcesz poznać najdziwniejsze owoce świata, to doskonale trafiłeś. Przedstawiamy te, które nie tylko cię zaskoczą, ale też sprawią, że zapragniesz je skosztować.

Na sklepowych półkach w naszym kraju królują głównie klasyczne owoce takie jak np. mango, jabłka, banany czy pomarańcze. Jednak gdy pojawi się coś nowego, wiele osób zachwyca się niecodziennym wyglądem owocu oraz jego smakiem. Niestety takie owoce są trudno dostępne, a żeby je zjeść, trzeba wybrać się na drugi koniec świata! Poznaj najdziwniejsze owoce świata. 

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Owoc durian. Pyszny smak wynagradza nieprzyjemny zapach

Durian to owoc, który charakteryzuje się kolczastą skórką w kolorze żółto-brązowym oraz śmierdzącym zapachem. Ten owoc pachnie zgniłym mięsem, jednak jego smak zachwyca mieszkańców Azji, którym nie przeszkadza specyficzny aromat. Z 30 gatunków tego owocu jedynie 1/3 jest jadalna. 

Hala, czyli owoc niczym z "Avatara''. Wygląda jak jądro ziemi

Hala to owoc, przypominający wyglądem jądro ziemi, które możemy kojarzyć np. z lekcji geografii. Owoc rośnie na drzewach Hala Aka Puhala m.in. na Hawajach.  Ma około 30 cm długości i 20 cm średnicy. Hala składa się z paliczków o jasnożółtym kolorze, które zachwycają swoim smakiem i właściwościami. Owoc potrafi łagodzić bóle głowy i jest bogaty w witaminę C. 

Niedojrzały kasztan w skorupce. Owoc rambutan

Rambutan występuje głównie w Malezji, Chinach i Indonezji. Na pierwszy rzut oka owoc wygląda jak niedojrzały kasztan z grubą, kolczastą skórką. Czerwony owoc nie ma jednak kolców, a jedynie miękkie włoski, pod którymi czeka na nas orzeźwiający miąższ o smaku podobnym do śliwki. Co ciekawe jest dość kaloryczny, gdyż 100 gramów ma aż 70 kalorii. 

Więcej o: