Zamiokulkas zamiolistny nie rośnie? Zastosuj te triki pielęgnacyjne, a będzie bujny i zielony

Zamiokulkas to kwiat, który często możemy spotkać w domach oraz biurach. Niestety czasami zdarzy się, że popełnimy błędy w pielęgnacji zamiokulkasa, a ten zaczyna marnieć. Co zrobić, aby rósł bujnie i zdrowo? Zastosuj te triki pielęgnacyjne i ciesz się piękną rośliną!

Zamiokulkas zamiolistny to często wybierana roślina, nic w tym dziwnego wygląda naprawdę pięknie, a jego pielęgnacja wcale nie jest skomplikowana. Piękne długie łodygi pokryte zielonymi liśćmi zachwycają i dodają pomieszczeniu charakteru. Jak dbać o zamiokulkas zamiolistny? Poznaj triki pielęgnacyjne!

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiokulkas żółknięcie liści. Te triki odżywią roślinę

Zamiokulkas zamiolistny nazywany jest "żelazną rośliną'', ponieważ potrafi przetrwać w bardzo niekorzystnych warunkach. Oczywiście nie znaczy to, że nie trzeba o niego dbać, tym bardziej wtedy, gdy liście zamiokulkasa żółkną i opadają. W takiej sytuacji warto stosować się do trików i zasad pielęgnacyjnych, które przedstawiamy poniżej: 

  • Kwiat przechowuj w pomieszczeniach o temperaturze od 15 do 18 stopni Celsjusza.
  • Unikaj suchego powietrza i często zraszaj liście rośliny.
  • Wybierz odpowiednią doniczkę, za mała może być przyczyną niewypuszczania nowych liści.
  • Zapewnij roślinie żyzną, przepuszczalną i próchniczą glebę.
  • Stanowisko dla zamiokulkasa musi być jasne, jednak unikaj bezpośrednich promieni słonecznych.
  • Roślinę podlewaj wtedy, gdy wyczujesz suche podłoże w doniczce.

Dlaczego warto mieć zamiokulkas w domu? Postaw go w sypialni

Zamiokulkasa warto mieć w domu m.in. ze względu na jego walory estetyczne. Kwiat jest bardzo piękny i łatwy w pielęgnacji. Jednak to nie wszystko! Zamiokulkas ma właściwości oczyszczające powietrze, doskonale usuwa np. formaldehydy, dlatego warto postawić go w sypialni, ponieważ to właśnie tam odpoczywamy, więc warto, aby powietrze w tym pomieszczeniu było czyste. 

Więcej o: