Prestiżowy konkurs - European Best Destination 2023 wygrało polskie miasto. Pokonało m.in. Ateny

"European Best Destination 2023" to coroczny plebiscyt, w którym wybierany jest najlepszy kierunek na podróż w Europie. W tym roku pierwsze miejsce zajęło polskie miasto! Gdzie warto się udać na weekendowy wyjazd w Polsce? Poznaj wygrane miejsce, które zdeklasowało konkurencję.

W plebiscycie "European Best Destination 2023" brało udział aż 21 miast. Gdzie warto pojechać na weekendowe zwiedzenie? Jak się okazuje, aby odpocząć i ciekawie spędzić czas, nie musimy wyjeżdżać za granicę, ponieważ to właśnie jedno z miast w naszym kraju uznawane jest za najlepszy kierunek do odwiedzenia w Europie. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepszy kierunek do odwiedzenia w Europie. Stolica Polski zajęła pierwsze miejsce

Jak się okazuje Warszawa to najlepszy kierunek do odwiedzenia w Europie! Możemy czuć się naprawdę dumni i wyróżnieni, ponieważ ponad 142 tysiące osób zagłosowało na naszą stolicę. Warszawa pokonała w tym roku m.in. Ateny, Wiedeń czy Pragę. Głosowanie trwało trzy tygodnie, podczas których mieszkańcy z ponad 178 państw wskazywali najlepszy kierunek do dowiedzenia w Europie. 

Zwycięstwo Warszawy w "European Best Destination 2023" cieszy Polaków. Prezydent dziękuje mieszkańcom

Wielu z nas z pewnością cieszy się, że to właśnie Warszawa wygrała tak ważny konkurs. W tym z roku z pewnością wiele osób zdecyduje się na odwiedzenie latem nasze kraj, a w szczególności Warszawę. Prezydent miasta, Rafał Trzaskowski opublikował filmik na Instagramie, w którym dziękuje wszystkim, którzy oddawali głosy. Co ciekawe do tej pory najwięcej głosów uzyskało w 2017 roku miasto Porto, w tym roku Warszawa pobiła ten wynik o 4 tysiące!

Zdeklasowaliśmy rywali i dostaliśmy najwięcej głosów w historii całego plebiscytu.

- powiedział Rafał Trzaskowski na swoim Instagramie

Co zobaczyć w Warszawie? Te miejsca są warto odwiedzenia

Warszawa to piękne miasto, a będąc tam na wycieczce, warto zwiedzić kilka miejsc, które potrafią zachwycić. Oto miejsca, które musisz zobaczyć, będąc w Warszawie:

  • Rynek Starego Miasta w Warszawie,
  • Pałac Kultury i Nauki,
  • Łazienki Królewskie,
  • Centrum Nauki Kopernik,
  • Kolumna Zygmunta III Wazy,
  • Warszawska Syrenka,
  • Muzeum Powstania Warszawskiego.
Więcej o: