Jak pozbyć się mchu z trawnika? Rozsyp to na murawie, a efekty zwalą cię z nóg. To uratuje twój ogród

Mech sprawia, że twój trawnik nie jest idealny? Zastanawiasz się, jak skutecznie pozbyć się mchu z trawnika? Mamy sposób na ten uporczywy problem! Poznaj genialne triki na usunięcie mchu z murawy. Te banalnie proste domowe sposoby sprawią, że natychmiast zniknie.

Mech na trawniku potrafi być niezwykle uporczywym problemem. Niekiedy wszelkie próby zwalczenia go, nie przynoszą efektu, a on powraca do naszego ogrodu. Co zrobić, aby skutecznie pozbyć się mchu z ogrodu? Ten trik sprawi, że zniknie raz na zawsze! Oto co musisz zrobić, żeby twój trawnik świetnie wyglądał.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W jakich trawnikach najczęściej pojawia się mech? Przyczyny są ważne

Mech pojawia się na trawnikach, które mają słaby dostęp do światła oraz nieodpowiednie podłoże. Tego typu roślinność uwielbia kwaśną, mocno zbitą i nieprzepuszczalną glebę. Mech szybko rośnie w wilgotnych i zacienionych miejscach, dlatego tak ważne jest prawidłowe nasłonecznienie i nieprzemaczanie murawy. Kolejną przyczyną pojawienia się mchu jest także nieregularne koszenie trawnika, gdyż powinno się to robić przynajmniej raz w tygodniu. Niestety, jeżeli w twoim ogrodzie pojawił się mech, możesz być pewny, że natychmiast się rozprzestrzeni. Działaj więc szybko! Zastosuj jedną z naszych metod usuwających mech. 

Jak pozbyć się mchu z trawnika? Ten sposób nigdy cię nie zawiedzie

Jedną z najpopularniejszych metod do walki z mchem w ogrodzie jest zastosowanie nawozu wapniowego. Wystarczy kupić odpowiedni preparat np. mączkę wapienną, rozsypać na  trawniku i porządnie go podlać. Wapniowanie gleby należy wykonywać późnym latem lub jesienią. Głównym celem takiego zabiegu jest podwyższenie odczynu pH kwaśnej gleby, przez co mech nie będzie mógł się w niej rozwijać. 

Domowy sposób na mech w ogrodzie. Zmieszaj te dwa produkty i stwórz własny preparat

Jeżeli nie chcesz sięgać po chemiczne i często drogie preparaty, może wypróbować domowy sposób na pozbycie się mchu. W tym przypadku pomoże ci roztwór wody z octem. Jak go zrobić? W baniaku do oprysków zmieszaj ze sobą wodę z octem w tych samych proporcjach i powstałą mieszanką spryskaj trawę. Dzięki temu twój trawnik znów będzie zachwycał!

Więcej o: