Jak wyczyścić dzbanek do kawy? Ten trik sprawi, że będzie jak nowy. Wystarczy, że dodasz ten produkt

Kawa o poranku to rytuał wielu osób, a aby wypić pyszną kawę, nie musimy wychodzić do kawiarni. Ekspresy do kawy to już praktycznie codzienność w domach. Jak każde urządzenie, raz na jakiś czas należy wyczyścić m.in. dzbanek do kawy. Jak to zrobić? Poznaj trik, który sprawi, że dzbanek będzie czysty.

Czyszczenie części od ekspresu jest bardzo ważne, a w szczególności dzbanka. To właśnie dzbanek do kawy powinien być czyszczony po każdym jej zrobieniu. Czasami zabrudzenie jest dość silne i ciężkie do usunięcia. Jak wyczyścić dzbanek do kawy?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić dzbanek do kawy? Wrzuć to do środka

Dzbanek do kawy można wyczyścić domowym sposobem, który zajmie ci kilka sekund! Do wnętrza dzbanka wrzuć kilka kostek lodu z zamrażalki i dodaj odrobinę soli lub cukru. Następnie zacznij delikatnie trząść dzbankiem, aby powstały wir wyczyścił ścianki naczynia. Po kilku minutach wypukaj dokładnie dzbanek. W ten sposób uzyskasz lśniący dzbanek do kawy!

Domowe sposoby na wyczyszczenie dzbanka do kawy. Osad zniknie migiem

Osad z kawy może być ciężki do usunięcia, jeśli zalega na danym przedmiocie zbyt długo. Właśnie dlatego należy pamiętać o regularności czyszczenia np. dzbanków do kawy. Jeśli twój dzbanek do kawy jest pełen osadu, wypróbuj jeden z tych sposobów: 

  1. Soda oczyszczona: wsyp do dzbanka jedną łyżeczkę sody i zalej wrzątkiem, odczekaj godzinę. Po tym czasie wylej zawartość i dokładnie umyj dzbanek. 
  2. Kwasek cytrynowy: tutaj postępujemy prawie identycznie jak z sodą oczyszczoną. Do dzbanka wsypujemy całe opakowanie kwasku cytrynowego i zalewamy wrzątkiem, czekamy godzinę, a na koniec myjemy dokładnie naczynie.
  3. Coca-cola: do dzbanka wlej trochę coca-coli i odczekaj kilka godzin. Następnie wylej całość z naczynia i umyj je dokładnie pod ciepłą wodą z płynem do naczyń.
Więcej o: