Ma 306 m2 powierzchni i stoi na niej tylko jeden dom. Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie

Rozmiary tej wyspy nie są niczym wyjątkowym. Jednak to, że stoi na niej dom, często budzi spore zainteresowanie. To najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie! Znajduje się ona w Stanach Zjednoczonych i jest chętnie oglądana przez turystów. Koniecznie dowiedz się więcej.

W Stanach Zjednoczonych jest naprawdę wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Jednak nie o wszystkich przeczytasz w przewodniku. Jedną z takich rzeczy jest najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie. Ma niewiele metrów kwadratowych, a jednak stoi na niej dom. Koniecznie musisz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie budzi spore zainteresowanie. Turyści chętnie chcą ją zobaczyć

Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie to naprawdę ciekawa atrakcja turystyczna. Nazywa się Just Room Enough Island lub Hub Island. Leży ona w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Powierzchnia wyspy wynosi 306 metrów kwadratowych. Wyspa znajduje się na rzece św. Wawrzyńca i jest także częścią archipelagu Tysiąca Wysp. Ze względu na niewielki rozmiar oraz to, że stoi na niej dom, miejsce budzi spore zainteresowanie wśród turystów. 

W latach 50. pewna rodzina kupiła wyspę i postawiła na niej dom. Mieszkają tam do dzisiaj

W latach 50. pewna rodzina kupiła wyspę i postawiła na niej dom. Co ciekawe ściany budynku dosłownie stoją na granicy wyspy. Dom praktycznie wypełnia całą powierzchnię. Zmieściło się tam jedynie także drzewo oraz ławka. To właśnie rodzina nadała nazwę wyspie "Just Room Enough Island", co można przetłumaczyć jako "wyspa wystarczającą przestrzenią". 

Wyspa wzbudza spore zainteresowanie. Na Instagramie można znaleźć sporo postów na ten temat

Wyspa jest prywatna, jednak wzbudza spore zainteresowanie. W internecie można znaleźć sporo zdjęć z tego miejsca. Turyści chętnie opływają ją, aby zobaczyć to osobliwe miejsce zamieszkania. 

 
Więcej o: