Jak odkamienić czajnik? Pomoże ci w tym ten jeden produkt. Poznaj sposoby na walkę z uporczywym osadem

Kamień w czajniku to powszechny problem, który należy szybko rozwiązać, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Jak odkamienić czajnik szybko i bez wydawania fortuny na chemiczne preparaty? Poznaj domowe sposoby na błyskawiczne usunięcie osadu z kamienia.

Nagromadzony osad w czajniku może być niebezpieczny dla zdrowia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby regularnie go czyścić. Herbatę czy kawę pijemy praktycznie codziennie, a często woda w kranie jest twarda, co powoduje powstawanie kamienia, który osadza się na czajniku. Poznaj sposoby na walkę z osadem z kamienia.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odkamienić czajnik octem? To sprawdzony sposób na osad

Jeśli twój czajnik elektryczny lub tradycyjny, posiada grubą warstwę kamienia na dnie i na ściankach, to znak, że musisz zacząć działać! W tej sytuacji przyda się ocet. Jak go użyć? To bardzo proste. Do czajnika wlej ocet spirytusowy i wodę w proporcjach 1:1. Następne włącz czajnik, zagotuj wodę i odstaw na godzinę. Po tym czasie wylej roztwór z czajnika i dokładnie go umyj.

Jak wyczyścić czajnik z kamienia? Te sposoby pomogą ci w walce z osadem

Kamień w czajniku pojawia się niestety często, dlatego warto znać kilka domowych sposobów, które mogą rozwiązać problem. Jeśli twój czajnik jest zakamieniony możesz wypróbować jeden z poniższych sposobów na jego wyczyszczenie:

  • Kwasek cytrynowy: do czajnika wlej około pół litra wody i wsyp opakowanie kwasku cytrynowego. Całość zagotuj i pozostaw na 3 godziny. Po tym czasie wylej roztwór i dokładnie umyj urządzenie.
  • Obierki z ziemniaków: na dno czajnika wrzuć odrobinę obierków z ziemniaków, które zalej wodą i zagotuj. Po zagotowaniu odstaw czajnik na 30 minut, a następnie wylej całość i umyj. Proces ten warto powtórzyć kilka razy.
  • Soda oczyszczona: dwie łyżki sody wsyp na dno czajnika i odstaw na 45 minut. Następnie usuń proszek z czajnika, dokładnie go myjąc.
Więcej o: