Zamiast ją pić, wlej do muszli klozetowej. Nieestetyczny osad i zacieki znikną w mgnieniu oka

Jak pozbyć się osadu z toalety domowym sposobem? Zacieki w toalecie to powracający problem, szczególnie jeśli w naszym mieszkaniu lub domu jest twarda woda. Na szczęście istnieje trik, który sprawi, że na dobre pożegnasz kamienny osad, który pojawia się na muszli klozetowej.

Bez wątpienia łazienka, a szczególnie toaleta to miejsca w naszych mieszkaniach, o które powinniśmy regularnie dać. Jednak niektóre zanieczyszczenia są wyjątkowo ciężkie do usunięcia. Podpowiadamy, jak raz-dwa rozprawić się z kamiennym osadem w muszli klozetowej.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień z dna muszli klozetowej? Ten produkt to pogromca kamienia

Nieestetyczny żółty osad sprawia, że nasza toaleta nie wygląda, tak jakbyśmy tego oczekiwali. Jeśli chcesz szybko pozbyć się tego uciążliwego problemu domowym sposobem, mamy na to prosty trik. Wystarczy sięgnąć po produkt, który mamy już w kuchni. Ocet w mig rozprawi się z osadem. Na początku musimy usunąć wodę z dna muszli klozetowej. Najlepiej zrobić to przy użyciu plastikowej butelki, zasysając do niej wodę. Następnie wlewamy ocet do muszli i pozostawiamy na całą noc lub na kilka godzin. Jeśli kamień powstał niedawno, to wystarczy użyć octu spirytusowego 10-procentowego, natomiast, jeśli jest to stary kamień, warto sięgnąć po mocniejszy. Na koniec czyścimy muszlę szczotką do WC i spuszczamy wodę. 

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej domowym sposobem? Ten popularny napój rozwiąże problem 

Innym sposobem na pozbycie się kamienia jest wlanie do muszli klozetowej popularnego napoju, czyli coli. Podobnie jak przy poprzednim triku, należy pozbyć się wody z toalety, a następnie wlać do niej colę i pozostawić na godzinę lub dłużej. Następnie sięgamy po szczotkę do WC i czyścimy muszlę i spuszczamy wodę. Cola nie tylko usunie kamień, ale też przy okazji udrożni rury

Więcej o: