Jak dbać o storczyka, aby bujnie kwitł? Rozpuść w wodzie popularną przyprawę, a wypuści nowe kwiaty

Co zrobić, aby storczyk wypuścił nowe kwiaty? Mamy na to genialny domowy sposób! Wystarczy jedna łyżeczka, uwielbianej przez ludzi, przyprawy a twój kwiat natychmiast zakwitnie. Podpowiadamy, jak samemu stworzyć nawóz do storczyków.

Orchidea znana powszechnie jako storczyk potrafi zachwycać swoimi kwiatami przez cały rok. Jednak żeby tak było, należy odpowiednio o nią zadbać i regularnie ją odżywiać. Jeżeli twój storczyk nie wygląda zbyt dobrze, zastosuj prosty trik, który znacznie poprawi jej kondycję. Jak stworzyć domowy nawóz, dzięki któremu zakwitnie jak nigdy wcześniej? 

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Co zrobić, aby storczyk wypuścił nowe kwiaty? Wsyp łyżeczkę tej przyprawy do doniczki 

Jak odżywić roślinę? Wystarczy wyciągnąć z szafki kuchennej suszony czosnek. Bardzo ważne jest to, aby przyprawa nie zawierała soli, barwników, wzmacniaczy smaku ani konserwantów. Tego typu substancje mogą zaszkodzić roślinie, przez co efekt będzie całkowicie odwrotny od zamierzonego. Do miski wlej wodę i rozpuść w niej jedną łyżeczkę czosnku. Następnie w powstałym roztworze namocz storczyki. Innym sposobem na domowy nawóz, jest rozsypanie niewielkiej ilości suszonego czosnku na podłożu rośliny. 

Domowy nawóz do storczyka. Wykorzystaj popularne warzywo

Wywar z czosnku nie tylko odżywi roślinę, ale również wzmocni jej odporność na różnego rodzaju choroby. Świeże ząbki czosnku zawierają mnóstwo substancji mineralnych, niezbędnych do prawidłowego wzrostu storczyków. Aby stworzyć domowy nawóz, wykonaj kilka prostych kroków. 

  1. Do słoika wrzuć 3 rozgniecione ząbki czosnku. 
  2. Zalej je przegotowaną, ciepłą wodą z czajnika. 
  3. Powstały roztwór odstaw na 24 godziny. 
  4. Wywar z czosnku wlej do sporej wielkości miski i namocz w nim rośliny. 
  5. Po 30 minutach wyjmij storczyki z wody. 

Jak pielęgnować storczyki? Nie wyrzucaj tych resztek do śmietnika

Innym sposobem na ochronę i odżywienie kwiatów jest wywar ze skórek od ziemniaków. Choć może wydawać się to abstrakcyjne, obierki po warzywach będą idealnym nawozem dla tego typu roślin. Skórki od ziemniaków wsadź do szklanki z przegotowaną wodą. Przykryj szklankę i zostaw tak na cały dzień. Następnie odcedź roztwór i rozcieńcz z wodą w proporcjach 1:2. Powstałą odżywką przetrzyj łodygi oraz liście storczyka. 

Więcej o: