Kiedy jest Dzień Singla 2023? Święto zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, jak obchodzimy ten dzień

Kiedy jest Dzień Singla? To pytanie zadają sobie osoby, które nie spotkały jeszcze swojej drugiej połówki lub wybrały życie w pojedynkę. Okazuje się, że nie tylko zakochani mają swoje święto, także single mogą celebrować swój stan wolny. Którego dnia wypada ich święto? Wyjaśniamy!

Dzień Singla z pewnością nie jest tak popularny, jak Walentynki i niewiele się o nim mówi. Sprawdź, gdzie powstało to święto i jak się je obchodzi. 

Zobacz wideo Pary z 50-letnim stażem o sekretach udanego związku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy jest Dzień Singla w Polsce 2023? Jak jest historia tego święta? 

Dzień Singla wywodzi się z Chin, najprawdopodobniej powstał w 1993 roku, kiedy czterech studentów z Uniwersytetu Nankińskiego postanowiło celebrować swój stan wolny. Zdecydowali, że święto będzie odbywać się 11 listopada ze względu na cztery jedynki występujące w tej dacie. Natomiast w krajach zachodnich Dzień Singla obchodzony jest zazwyczaj 15 lutego. Jest to dzień po świecie zakochanych, czyli Walentynkach.  

Kiedy jest Dzień Singla? Czy to popularne święto w Polsce?

W naszym kraju Dzień Singla nie jest popularny, jednak z roku na rok coraz więcej się o nim mówi. Z kolei w Stanach Zjednoczonych cieszy się dużo większym rozgłosem. Tego dnia organizowane są tam różne wydarzenia kulturalne. Single spotykają się z przyjaciółmi, znajomymi oraz rodziną, ponieważ dzień ten stał się podobnie jak Walentynki świętem miłości. Mówimy tu jednak nie o miłości romantycznej, tylko do siebie oraz bliskich.

Dzień Singla Polska. Gdzie zabrać się na randkę tego dnia? 

W Walentynki pary wychodzą na wspólne kolacje, udają się do kina oraz obdarowują się prezentami. Dokładnie to samo mogą robić single w dniu ich święta. Warto tego dnia sprawić sobie upominek, który na pewno będzie trafiony i dany z głębi serca. Dobrym pomysłem będzie także zabranie siebie do kina. Seans z pewnością będzie udany, bo nikt nie będzie nas zagadywać, ani odciągać naszej uwagi od ekranu. Wiele osób tego dnia postanawia zrelaksować się podczas wizyty w SPA. Możliwości jest mnóstwo, a co najlepsze nie musisz z nikim konsultować, jak chcesz spędzić ten dzień

Więcej o: