Ten sposób znały już nasze babcie! Potrzyj nią szybę, a popularny problem zniknie

Okna to wizytówka każdego zadbanego domu. Choć idealnie lśniące szyby wydają się trudne do osiągnięcia, jest pewien szybki, domowy sposób na brud i zacieki. Znały go już nasze babcie!

Chcesz cieszyć się czystymi, lśniącymi oknami bez smug i zacieków? Ten sposób na pewno zadziała, a do tego jest praktycznie darmowy, gdyż nie wymaga detergentów, ściereczek, ani nawet papierowych ręczników. To znana metoda, używana już przez nasze babcie. Sprawdź, co musisz zrobić.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyste okna bez smug i zacieków? Ten sposób znały już nasze babcie

Ten niezawodny sposób jest popularny od dawna, niestety nie każdy jeszcze o nim słyszał. Cały sekret czystych okien tkwi bowiem w gazetach, a dokładniej w farbie drukarskiej. To ona odpowiedzialna jest za całkowite usuwanie smug z szyby. Ta metoda czyszczenia okien jest banalnie prosta. Wystarczy tylko, że przygotujesz czarno-białą gazetę i podrzesz ją na mniejsze części. Pamiętaj tylko, że kolorowe magazyny nie dadzą tego samego efektu.

Jak umyć i wypolerować okna gazetą? Instrukcja krok po kroku

Aby umyć okna gazetą, najpierw usuń nadmiar brudu i kurzu za pomocą czystej miotełki lub ściereczki. Następnie, jeśli szyby są mocno zabrudzone, przygotuj roztwór z wody i octu lub z wody i płynu do mycia naczyń. Jeśli chcesz, możesz wytrzeć okna na mokro bez dodatku żadnych detergentów. Weź przygotowaną wcześniej gazetę, namocz ją w płynie i przetrzyj powierzchnię okrężnymi ruchami. Powtarzaj ten proces aż do wyczyszczenia całej szyby. Na końcu, przetrzyj okno suchą gazetą, dokładnie polerując. Po brudzie i smugach nie będzie śladu!

Idealnie wypolerowane szkło? Gazeta nada się nie tylko do okien

Banalny trik z gazetą przyda się nie tylko podczas czyszczenia okien. Okazuje się, że równie dobrze sprawdza się przy polerowaniu luster, czy okularów, a nawet okien samochodowych. Dodatkowo, jeśli chcesz zabezpieczyć te powierzchnie przed parowaniem, najpierw przemyj szkło wodą z płynem do mycia naczyń. Dzięki temu utworzy się powłoka hydrofobowa, minimalizująca osadzanie się pary wodnej. Jest to niezwykle przydatne w okresie zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na częste zmiany temperatur.

Więcej o: