Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Sięgnij po produkt z kuchennej szafki, a problem zniknie

Gruntowne czyszczenie pralki jest kluczowe dla jej prawidłowego funkcjonowania. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób należy zadbać o urządzenie. Jeśli z twojej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, a pranie śmierdzi stęchlizną, to znak, że pora dowiedzieć się jak ją wyczyścić.

Nawet urządzenia, których na co dzień używa się do czyszczenia różnych rzeczy, czasami same wymagają gruntownego sprzątania. Pralka nie jest pod tym względem wyjątkiem. Jeśli czujesz, że z twojego urządzenia wydobywa się smród, to pora pomyśleć o czyszczeniu. Podpowiemy ci, jak można zrobić to dobrze, a jednocześnie ograniczyć koszty. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak wyczyścić pralkę sodą i octem? Ten sposób jest niezawodny

Jednym z bardziej znanych i niezawodnych sposobów na czyszczenie pralki jest użycie sody i octu. Trik nie jest trudny, za to działa naprawdę dobrze. Wystarczy, że zrobisz te kilka rzeczy: 

  1. Wlej szklankę octu do przegródki na proszek lub bezpośrednio do bębna pralki, 
  2. Dodatkowo dosyp połowę opakowania sody oczyszczonej (jest to jednak opcjonalne), 
  3. Następnie ustaw program na 90°C.

Po zakończeniu pralka nie powinna wydzielać już żadnych nieprzyjemnych zapachów. Jeśli jednak ten sposób nie pomógł, możesz wypróbować tabletki do zmywarki. Podpowiemy, jak je wykorzystać!

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Pozbądź się brudu i grzybów

Innym ciekawym i dobrym sposobem na czyszczenie pralki, jest użycie tabletki do zmywarki. Choć może się to wydawać dziwne, to jednak specyfik świetnie radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami i ewentualnym grzybem. Wykonaj te dwa kroki:

  1. Wrzuć dwie tabletki bez osłonek rozpuszczających się w wodzie, bezpośrednio do bębna. Pamiętaj, aby pralka była pusta!
  2. Następnie ustaw program na 60°C i wystartuj

Po tym zabiegu pralka powinna być pachnąca i lśnić zupełnie jak nowa. Nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na detergenty. 

Więcej o: