Wszystko, co musisz wiedzieć o psach rasy Chihuahua. Ten słynny pies nie jest dla każdego

Chihuahua zwany też pieskiem gwiazd jest najmniejszym psem na świecie. Nie oznacza to jednak, że jego charakter też jest malutki. Chihuahua jest wesołym i psotnym psem. Ciężko uwierzyć, że w tak niewielkim ciele mieści się tak wiele ekscytacji i temperamentu.

Chihuahua to duże psy w niewielkim opakowaniu. Jednak niektórzy zapominają, że ich rozmiar nie czyni z nich zabawki, ani akcesorium. Jako rasa są raczej wesołe i przyjacielskie, jednak bardzo szybko przywiązują się do właściciela i potrafią być bardzo wrażliwe. Chihuahua lubi być w centrum uwagi i mościć się na kolanach. 

Zobacz wideo Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rasowy chihuahua. Charakter psiaka

Jeśli chihuahua nie dostaje uwagi, która według niego mu się należy, potrafi wymuszać ją za pomocą skomlenia i szczekania. Nie przeszkadza mu rozpieszczanie i adoracja. Zazwyczaj przywiązuje się najbardziej do jednej osoby z rodziny. Nie przepada za oddalaniem się od swojego właściciela i potrzebuje ciągłego kontaktu z człowiekiem. Jest pełen temperamentu i energii. Lubi bawi się na dworze, ale tyle w pięknej pogodzie. Jest pewny siebie i odważny. Niestety czasem bywa uparty, nieufny i zdystansowany wobec dzieci

 

* Potężna siła rażenia ukraińskich dronów. "Okupanci poszli prosto do piekła" [wideo]

Chihuahua miniaturka czy istnieje? Sprawdzamy

Nie istnieje coś takiego jak chihuahua miniaturka. Ta rasa już jest najmniejszą na świecie i nie ma odmiany jeszcze mniejszej. Tej rasy również nie określa się w ten sposób. Istnieją odmiany ras, które są miniaturowe jak jamniki czy pudle, te nazywają się pudle miniaturowe, ale w tych rasach występują oprócz małych, większe osobniki. Istnieją jednak odmiany chihuahua z różną długością włosia. Możemy rozróżnić tu krótkowłose i długowłose.

 

Jak odpowietrzyć grzejnik? Jak odpowietrzyć grzejnik? Nie potrzeba fachowca! Wystarczą te przedmioty

Szczeniaki chihuahua. Co trzeba wiedzieć?

Gdy zdecydujemy się na szczeniaka tej rasy, są pewne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę na parę rzeczy.

  1. Czy szczeniak na pewno skończył 7-8 tygodni?
  2. Czy potrafi samodzielnie jeść?
  3. Czy jest dostatecznie silny, by poradzić sobie bez matki?

Powinniśmy też zwrócić uwagę na zachowanie psa, jeśli szczeniak wyrywa się i podgryza, może się okazać, że ma skłonności do agresji. Jeśli kuli się ze strachu, ukrywa czy ucieka, może się okazać, że będzie bardzo bojaźliwy.

 
Więcej o: