Jak wyjąć złamany klucz z zamka? Nie musisz wzywać ślusarza! Wykorzystaj przybory do włosów i paznokci

Złamany klucz w zamku? Niekiedy to poważny problem. W takiej sytuacji pierwsze, co chcemy zrobić, to wykonać alarmowy telefon do mniej lub bardziej zaufanego ślusarza - ale zachowajmy spokój. Na początek warto wypróbować niezawodne i skuteczne domowe sposoby na złamany klucz.

Złamanie klucza w zamku może przysporzyć wielu kłopotów - przecież nie ma odpowiedniego momentu na taki wypadek. Co robić, gdy znajdziemy się w tej niefortunnej sytuacji? Jeśli jest problem, musi być także rozwiązanie. Sprawdźcie, co na temat złamanego klucza w zamku mają do powiedzenia domowe triki

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Złamany klucz w zamku - co robić?  Zacznij od oleju 

Złamany klucz w zamku możesz spróbować wyjąć, zaczynając od spryskania zamka np. olejem do smarowania łańcuchów rowerowych. Taki zabieg może ułatwić wyjęcie klucza. Po tej czynności możesz włożyć zapasowy klucz z drugiej strony zamka i spróbować wypchnąć nim złamaną część. Jeśli złamany klucz wysunie się choć odrobinę, weź pincetę i spróbuj go chwycić. Do tego sposobu możesz również użyć spinki do włosów czy śrubokrętu.

Jak wyjąć złamany klucz z zamka? Użyj ozdoby na lodówkę

W sytuacji złamanego klucza w zamku wiele osób decyduje się użyć magnesu. Jeśli masz w domu magnes o dużej mocy, sposób ten może okazać się skuteczny i szybki. Wystarczy, że przyłożysz go do zamka, a klucz powinien samoistnie przykleić się do niego i wyjść.

Jak usunąć złamany klucz z zamka? Wykorzystaj cążki 

Do usunięcia klucza z zamka mogą przydać się takie narzędzia jak cążki do paznokci lub kombinerki. Na początek ustaw klucz w odpowiedniej pozycji - czyli w pionie. Klucz nie może być przekręcony, ponieważ wtedy nie wyjdzie z zamka. Za pomocą np. cążek złap kluczyk za jego ząbkowaną część i spróbuj go wyjąć z zamka. Sposób ten może być czasochłonny jednak uchroni cię przed wezwaniem ślusarza.

Więcej o: