Ta słynna piosenka zrobiła miliard odsłon na YouTubie. Każdy Polak ją zna i umie zagwizdać

Choć ten utwór powstał kilkadziesiąt lat temu, nie przeszkodziło mu to, aby w 2023 roku zdobyć miliard odsłon na YouTubie. Dla wielu osób zespół, który wykonał ten utwór, jest jedną z najważniejszych formacji drugiej połowy XX wieku. O którą piosenkę i grupę chodzi? Wyjaśniamy!

O większości piosenek, które usłyszymy, szybko zapominamy, jednak czasem zdarzą się utwory, która na zawsze znajdują miejsce w naszych serach. Bez wątpienia właśnie taka dla wielu osób jest piosenka, która zrobiła ostatnio miliard odsłon na YouTubie.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Utwór zespołu Scorpions zrobił miliard odsłon na YouTubie. Która piosenka cieszy się taką popularnością?

"Wind of Change" zespołu Scorpions zrobił miliard odsłon na YouTubie w lutym 2023 roku. Choć utwór ma już ponad 30 lat, nie przeszkodziło mu to po latach w podbiciu serca słuchaczy. Do utworu nakręcono teledysk, na którym czarno-białe nagrania z koncertu grupy, przeplatają się z obrazami czołgów czy upadku muru berlińskiego. Fani muzyki z pewnością nie zapominają o tym, że w teledysku pojawiły się także nagrania widzów koncert, którzy unosili w górę zapalone zapalniczki.  

Jaka jest historia "Wind of Change"? Do czego nawiązuje ta piosenka? 

"Wind of Change" to ballada niemieckiego zespołu rockowego Scorpions. Utwór napisał w 1990 roku wokalista grupy, Klausa Meine. Piosenka znalazła się na "Crazy World", jest to jedenasty studyjny album zespołu. Co ciekawe piosenka powstała także w wersji rosyjskiej oraz hiszpańskiej. To bezapelacyjnie najpopularniejsza piosenka zespołu Scorpions. Utwór nawiązuje do przemian politycznych w latach 80. i 90, które przyczyniły się do upadku bloku wschodniego.

 

Ballad stała się jedną z najpopularniejszych piosenki tamtego okresu, a do dziś często można usłyszeć ją z głośników. Wyjątkowe przywiązanie naszych rodaków do tego utworu potwierdza fakt, że w 23. notowaniu listy Top Wszech Czasów Radiowej Trójki "Wind of Change" zajął 80. miejsce.

Więcej o: