Co ile czasu zmieniać piżamę i pościel? Jeśli robisz to raz na tydzień, popełniasz duży błąd

Jak często należy zmieniać pościel? Pościel i piżama to takie tkaniny, które wyjątkowo chłoną pot. Wiele osób popełnia wielki błąd i pierze je raz na tydzień. Spanie pod brudną pościelą i nieświeżą piżamą może być niebezpieczne! Podpowiadamy, kiedy uprać poduszki, piżamę i kołdrę.

Komfortowy sen wpływa bardzo często na resztę naszego dnia, właśnie dlatego warto o niego zadbać. Sen to oczywiście m.in. pościel i piżama. Jeśli zauważysz, że piżama lub pościel wymagają prania, nie zwlekaj. Sen pod nieświeżą pościelą i brudną piżamą może mieć negatywne skutki dla zdrowia. Jak często zmieniać pościel? 

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często zmieniać pościel? Robisz to za rzadko

Pościel to ważny element naszego snu, dlatego nie można zapominać o jej praniu. Wiele osób popełnia błąd i pierze pościel np. raz na miesiąc. Podczas snu bardzo często pocimy się, a pot, naskórek czy włosy są idealną pożywką dla bakterii. Nieprana pościel może wywoływać alergie oraz złe samopoczucie. W związku z tym pamiętaj, że pościel powinno prać się przynajmniej raz na tydzień, w szczególności, gdy jesteś alergikiem, jest to bardzo istotne i możesz robić to nawet częściej. 

* Росіянам дали наказ наступати на багатьох напрямках. Їм бракує бойової потужності

Jak często prać piżamę? Do czego może prowadzić spanie w brudnej piżamie

Piżama to równie ważny element snu tak samo, jak pościel. Pranie odzieży, w której śpimy, powinno być wykonywane regularnie. Sen w brudnych ubraniach do spania może skutkować złym samopoczuciem oraz rozwojem roztoczy na pościeli i tkaninie. Jeśli myjesz się wieczorem, tuż przed pójściem spać piżamę możesz wymieniać raz na tydzień. Jeśli jednak myjesz się tylko rankiem, piżamę powinieneś zmieniać raz na 3 dni. Jeśli jesteś chory, pamiętaj, aby codziennie zmieniać ubrania, w których śpisz. Tak samo sytuacja wygląda latem, gdy w mieszkaniu jest gorąco i pocisz się jeszcze bardziej w nocy, nie zapominaj o praniu piżamy i jej wymianie każdego dnia. 

Więcej o: