Bolid rozświetlił nocne niebo nad kanałem La Manche. Wykryto go tuż przed wejściem w atmosferę

Niedawno niewielki meteoroid rozświetlił niebo nad kanałem La Manche. Zachwyceni widokiem obserwatorzy szybko umieścili informację o spadającej gwieździe w internecie. Niebo rozświetlił niesamowity różowy błysk. Koniecznie zobacz, to niesamowite widowisko.

Zjawiska astronomiczne, to jedne z najpiękniejszych naturalnych widowisk, jakie można od czasu do czasu podziwiać na niebie. Niedawno była okazja, aby zobaczyć kolejne. Na niebie przeleciał meteoroid, który pięknie rozświetlił nocne niebo. W sieci błyskawicznie pojawiły się filmiki i zdjęcia z tego wydarzenia. "Dzięki Ci, atmosfero!" piszą zachwyceni użytkownicy

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Skąd się wzięliśmy? Czy jesteśmy sami? Webb rusza szukać odpowiedzi

Meteoroid Sar2667 rozświetlił nocne niebo. Udało się zauważyć, że nadlatuje już wcześniej

Meteoroid Sar2667 rozświetlił niedawno nocne niebo na terenach Francji, ale również i Anglii. Długość jego ogona sięgnęła 1. metra. Jednak z pojawieniem się skały na niebie wiąże się też pewne osiągnięcie. Jak napisała Europejska Agencja Kosmiczna na Twitterze, meteoroida udało się wykryć jeszcze zanim wszedł w atmosferę ziemską. 

"To oznaka szybkiego postępu w globalnych możliwościach wykrywania asteroid!".

-napisała organizacja. Według osób, które widziały niesamowite zjawisko, meteoroid rozświetlił nocne niebo różowym światłem. Internauci byli absolutnie zachwyceni widowiskiem.

Internauci byli zachwyceni spadającą gwiazdą. "Dzięki Ci, atmosfero!" pisali na mediach społecznościowych

Internauci szybko wrzucili na media społecznościowe zdjęcia i filmy z przelotu meteoroidu. Byli zachwyceni jego wyglądem. Jak możemy przeczytać na portalu Facebook, na stronie "Lubuscy Łowcy Burz", gdzie opublikowano jeden z filmików, komentujący byli zaintrygowani spadającą gwiazdą

Dzięki Ci, atmosfero!

- napisał jeden z użytkowników, którego urzekł widok meteoroidu. Sar2667 pięknie rozświetlił francuskie niebo, dlatego dziś wciąż możemy go podziwiać na zdjęciach i filmikach. 

Więcej o: