Wylej ten napój i zostaw na noc. Szczotka ani myjka do kostki brukowej nie będzie potrzebna!

Jak wyczyścić kostkę brukową szybko i skutecznie? Szczotka do kostki brukowej lub myjka mogą być potrzebne, ale znamy o wiele łatwiejszy sposób. Dzięki temu podwórko wokół domu będzie wyglądać schludnie, a szorowanie bruku stanie się przeszłością!

Choć mogłoby się wydawać, że kostki brukowej nie trzeba czyścić, to efekty po porządnym myciu będą zaskakujące. Kostka jest narażona na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak deszcz i śnieg oraz rozlane substancje - na przykład olej. Ponadto między kostkami rosną chwasty i mech, które regularnie trzeba usuwać. Sprawdź, jak wyczyścić kostkę brukową, by podjazd przed domem był zachwycający.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie kostki brukowej domowym sposobem. Jak często to robić?

Podjazd wyłożony kostką brukową powinno się czyścić przynajmniej raz w miesiącu, spłukując brud wodą pod ciśnieniem. W przypadku rozlania ciężkich substancji należy reagować od razu, by nie zostały trwałe plamy. Porządne mycie, a także usuwanie chwastów i mchu warto natomiast przeprowadzić dwa razu w roku — przed i po sezonie zimowym.

Jak czyścić kostkę brukową? Wybierz naturalne sposoby

W sklepie z pewnością można znaleźć gotowe produkty do czyszczenia kostki brukowej, jednak chemia nie jest ekologiczna i łatwo może przedostać się do trawnika. Warto postawić na naturalne środki. Jednym z nich jest oczywiście ocet. Rozcieńcz go z wodą w butelce z atomizerem w proporcji 2:1 i spryskaj podjazd oraz chwasty. Możesz również rozlać mieszankę bezpośrednio na kostkę i wyszorować wszystko szczotką, a następnie spłukać wodą z węża ogrodowego.

Napój typu cola na zabrudzenia. Działa niezawodnie? 

Mało popularną, a zadziwiająco skuteczną metodą jest czyszczenie kostki brukowej popularnym napojem gazowanym. Mowa tu o Coca-Coli. Wylej zawartość butelki na zabrudzoną powierzchnie i zostaw na noc. Rano usuń plamę ręcznikiem papierowym i spłucz resztki wodą. Efekt będzie zadziwiający!

Pamiętaj, aby wszystkie prace wykonywać w ciepły, suchy dzień. Dzięki temu nie pójdą na marne, a opady nie zmyją środków, które wykorzystujemy do sprzątania.

Więcej o: