Jak prać firanki? Dodaj te kuchenne produkty za grosze do prania, a będą jak nowe!

Firanki można prać na kilka sposobów, w zależności od materiału, z jakiego są wykonane. Firanki bawełniane i z poliestru można prać w pralce w ciepłej wodzie i suszyć na suszarce bądź na powietrzu. Zaś firanki z delikatnej tkaniny, woalu i jedwabiu należy prać ręcznie.

Pranie firanek nie musi być trudne, o ile znasz odpowiedni sposób. Ważne, aby w każdym przypadku sprawdzić etykietę z informacjami dotyczącymi prania, aby uniknąć uszkodzenia tkaniny.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać firanki, żeby były białe. Jak wybielić firanki domowym sposobem

Aby wybielić firanki, sprawdź te trzy sposoby, do których będziesz potrzebować

  • Sól i soda oczyszczona. Wymieszaj łyżkę soli i łyżkę sody oczyszczonej z 1 litrem ciepłej wody. Włóż firanki do roztworu i pozostaw na kilka godzin. Następnie wypierz firanki jak zwykle.
  • Świeży sok z cytryny. Wymieszaj 1/2 szklanki świeżego soku z cytryny z 1 litrem ciepłej wody. Włóż firanki do roztworu i pozostaw na kilka godzin. Następnie wypierz firanki jak zwykle.

Przed użyciem domowych środków wybielających, upewnij się, że są one odpowiednie dla rodzaju tkaniny firanek i że nie uszkodzą ich koloru ani struktury. W razie wątpliwości sprawdź etykietę lub skonsultuj się z producentem.

 Jak prać firanki, żeby nie prasować. Eleganckie firany do salonu bez prasowania

Aby firanki po praniu nie wymagały prasowania, warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Pierz firanki w niskiej temperaturze i w trybie delikatnym. Unikaj używania wysokiej temperatury i silnych detergentów, ponieważ mogą one uszkodzić tkaninę. Susz materiał na powietrzu wyłącznie rozłożony. Pod żadnym pozorem nie susz firanek w suszarce, ponieważ może to powodować skurczenie się tkaniny i powstanie zagnieceń.

Na jakim programie prać firanki? Podopowiadamy!

Program, na którym powinno się prać firanki, zależy od rodzaju tkaniny, z jakiej są one wykonane. Każdorazowo trzeba pamiętać, by pranie odbywało się na programie dla tkanin delikatnych i na delikatnym trybie wirowania. Firanki należy prać także w jak najniższej temperaturze.

Przed pierwszym praniem zaleca się sprawdzenie etykiety z instrukcjami na tkaninie, aby upewnić się, że wybrany program jest odpowiedni.

Więcej o: