Te fryzury są już niemodne i postarzają nawet o 15 lat! Lepiej z nich zrezygnować

Modna fryzura 2023? Jeśli nie wiesz, jak wybrać odpowiednią fryzurę dla siebie, musisz uważać. Niektóre potrafią postarzyć osobę nawet o 15 lat! Z jakich fryzur lepiej zrezygnować? Jakie upięcia nie są już w modzie? Podpowiadamy, jak uniknąć ftopy.

Piękne włosy i ich upięcie jest dużym atrybutem każdego z nas. To właśnie fryzura odgrywa ważną rolę w naszym wyglądzie, dlatego warto wiedzieć, jakie upięcia należy wyeliminować, aby nie postarzały nas samych. Niestety niektóre fryzury mogą niekorzystnie wpłynąć na nasz wygląd i często kojarzą się z kiczem — o jakich fryzurach mowa?

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ta fryzura już dawno wyszła z mody! W ten sposób niszczysz sobie włosy

Objętość na włosach jest zawsze mile widziana, jednak jeśli jest ona zbyt duża, to może wyglądać bardzo nienaturalnie. Tapirowanie włosów to coś, co na włosach było robione kilkadziesiąt lat temu i aktualnie wygląda kiczowato. Dodatkowo taki zabieg niszczy włosy, sprawia, że wypadają i łamią się o wiele szybciej.

Niemodne fryzury. Trwała ondulacja wyszła z mody na dobre

Trwała ondulacja, czyli zabieg fryzjerski, który ma na celu zmienić strukturę włosa specjalnymi środkami chemicznymi. To właśnie w latach 80. salony fryzjerskie non stop wykonywały tę fryzurę. Dziś jednak efekt ten nie jest mile widziany na włosach i kojarzy się z bezguściem.

 

Balejaże z 2000 roku chowamy do szafy. Ta moda uchodzi za kiczowatą

Wielokolorowy balejaż to fryzura, którą jeszcze 20 lat temu można było spotkać u co drugiej kobiety. Ciemny spód jasna góra, połączenie czerwieni pasm z czarnym kolorem, to właśnie to, co można było zobaczyć jeszcze nie tak dawno na włosach wielu osób. Dziś taka fryzura uchodzi za tandetną i kiczowatą oraz sprawia, że wygląda się nieco starzej.

 
Więcej o: