Kalendarz ogrodnika. Kiedy siać trawę? Co siać na wiosnę? Pilnuj tych terminów, a ogród wypięknieje

Wiosna 2023 zbliża się wielkimi korkami, więc warto zaplanować sobie terminy wysiewu poszczególnych roślin. Kiedy siać trawę? Jak zadbać o trawnik? Co siać na wiosnę? Poznaj odpowiedzi na te pytania i spraw, aby ogród był jeszcze piękniejszy.

Trawnik, czyli miejsce stanowiące wizytówkę każdej posesji. Dbanie o trawnik jest bardzo istotne, jak też jego odpowiednie zasianie. Kiedy siać trawę? Co siać na wiosnę w ogrodzie? Przygotuj się na kolejny ogrodowy sezon! 

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać trawę w ogrodzie? Masz do wyboru trzy opcje

Zastanawiasz się, kiedy siać trawnik? Jeśli chcesz zrobić to na wiosnę, najlepszym wyborem jest zaczęcie w połowie kwietnia. Termin ten jest najlepszy i najczęściej wybierany ze względu na optymalną wilgotność podłoża. Decydując się na zasianie trawy latem, musisz uważać na wysokie temperatury oraz pamiętać o regularnym podlewaniu. Sianie trawy jesienią jest dobrym pomysłem, ponieważ to właśnie wtedy istnieje najmniejsze ryzyko niedoboru wody.

Na co zwrócić uwagę przed sianiem trawy? Sprawdź prognozy

Przed zasianiem trawy, pamiętaj, aby sprawdzić prognozy pogody. Może być bowiem tak, że jeszcze w kwietniu pojawią się przymrozki, a to źle wpłynie na wzrost murawy. Opady deszczu również mogą niekorzystnie wpłynąć na dopiero co zasiany trawnik. Pamiętaj również, aby przed zasianiem trawnika zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia np. łopatę.

Kalendarz ogrodnika 2023. Co siać na wiosnę? Te rośliny sprawdzą się idealnie

Co siać wiosną, aby latem cieszyć się pysznymi zbiorami? Rośliny użytkowe, które warto posadzić wczesną wiosną to m.in. koper, pietruszka, marchew, rzodkiewka i niektóre sałaty. Nieco późniejszą wiosną, czyli np. pod koniec kwietnia warto posiać groch, fasolę oraz rośliny cebulowe.

Więcej o: