Jak wyczyścić kafelki z tłuszczu? Wrzuć ją do wody i zamocz szmatkę. Brud zniknie w okamgnieniu!

Przepis na pączki zazwyczaj uwzględnia ich smażenie. Na szczęście, tłusty czwartek 2023 nie musi kojarzyć ci się ze sprzątaniem! Jak doczyścić kafelki z tłuszczu? Gotowe detergenty często się nie sprawdzają. Warto sięgnąć po domowe sposoby z wykorzystaniem produktów, które mamy już w domu. Wyjaśniamy, jak umyć płytki szybko i bez smug.

Jak pozbyć się plam tłuszczu, zacieków, a nawet pleśni z kafelków? Ten trik przyda się nie tylko wtedy, kiedy tłuszcz po faworkach czy pączkach znajdzie się na kafelkach w kuchni. Zamiast sięgać po gotowe, chemiczne produkty ze sklepu, wypróbuj domowych sposobów. Część z tych niezbędnych rzeczy na pewno masz już w swoim domu.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak skutecznie doczyścić płytki z tłuszczu? Ten niezawodny produkt usunie zabrudzenia

Tłuste plamy na płytkach kuchennych to częsty problem. Podczas gotowania łatwo ubrudzić przestrzeń wokół kuchenki, dlatego kafelki powinno myć się regularnie. Świetnie sprawdzi się ocet. Zmieszaj go z wodą i przelej całość do butelki z atomizerem, a następnie spryskaj kafelki. Przetrzyj całość wilgotną ściereczką. Możesz również dodać pół szklanki octu do wiadra z wodą i umyć taką mieszanką podłogę wyłożoną płytkami. Będzie lśnić i nie zobaczysz żadnej smugi.

Domowe sposoby na czyszczenie kafelków. Będziesz w szoku, jak działa ta tabletka

Z uporczywymi zabrudzeniami na płytkach mogą nie poradzić sobie zwykłe detergenty. Często zostają po nich smugi, a brud i tak nie znika w całości. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po produkt, który teoretycznie jest przeznaczony do czegoś innego. Mowa o tabletce do zmywarki. Wrzuć jedną kapsułkę do wiadra z wodą i umyj nią podłogę lub kafelki na ścianie. Będą odtłuszczone, lśniące i zdezynfekowane.

Jak wybielić fugi? Sprawdzi się popularny proszek

Czyszcząc kafelki, trzeba również pamiętać o fugach. Często zapominamy o tym, że kiedyś były jasne. Zbiera się na nich brud i grzyb, przez co przybierają czarno-zielonego koloru i stają się nieestetyczne. Jak je wybielić? Pomoże w tym soda oczyszczona. Wymieszaj jedno opakowanie proszku ze 100 ml wody do uzyskania konsystencji pasty. Nałóż mieszankę na fugi i wyszoruj starą szczoteczką do zębów. W ten sposób odświeżysz fugi, a kafelki będą wyglądać o wiele lepiej.

Więcej o: