Kwiat żółknie i nie rośnie? Wystarczy połączyć ten tani produkt z wodą. Efekt? Bujna i zielona roślina

Czym podlewać kwiaty, aby pięknie rosły? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zauważyły, że z ich roślinom może brakować składników odżywczych. Zanim sięgniesz po nawozy dostępne w sklepach ogrodniczych, wypróbuj tani, domowy posób na poprawę kondycji rośliny.

Kwiaty doniczkowe ożywią każde wnętrze, jednak czasami zdarza się, że kwiat nie rośnie tak, jakbyśmy tego chcieli. Na szczęście istnieje prosty sposób na poprawie kondycji roślin. Jaki? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalne nawozy do kwiatów doniczkowych. Ten produkt zdziała cuda i odżywi roślinę  

Co powinniśmy zrobić, gdy roślina nie rośnie, a jej liście żółkną? Odpowiedź jest prosta i znajduje się w szafce kuchennej. Wystarczy sięgnąć po żelatynę. Zazwyczaj używamy jej do przygotowywania galaretek, jednak okazuje się przydatna także przy pielęgnacji roślin. Jak jej użyć? Wystarczy, że wsypiemy łyżkę stołową żelatyny do naczynia i zalejemy ja szklanką gorącej wody, a następnie wymieszamy całość. Kolejnym krokiem przygotowania domowego nawozu jest przelanie mikstury do litrowej butelki i dodanie do niej trzech szklanek zimnej wody. Odzywką z żelatyny należy podlewać roślinę raz na dwa tygodnie, natomiast podczas wegetacji raz w miesiącu.  

Domowe nawozy do kwiatów doniczkowych. Te rośliny pokochają odzywkę z żelatyny 

Żelatyna zawiera azot, który powoduje, że roślina prawidłowo się rozwija, a korzenie stają się mocniejsze. Dodatkowo liście będą miały intensywny kolor. Jakie rośliny warto podlewać domowym nawozem z żelatyny? Głównie te, które oczyszczają powietrze, a także fikusyskrzydłokwiaty czy sansewerie

Najlepsza odżywka do kwiatów doniczkowych. Kosztuje tylko pięć złotych 

Zawiera fosfor, potas oraz wapń i dostaniesz ją w każdym sklepie za pięć złotych. Chodzi oczywiście o skrobię ziemniaczaną. Składniki zawarte w tym produkcie sprawią, że roślina będzie rosła jak szalona. Jak nawozić rośliny skrobią ziemniaczaną? Na początku musimy rozsunąć ziemię i wyciągnąć jej około 2 cm warstwę, a następnie wsypać łyżeczkę skrobi ziemniaczanej i zamieszać ją z ziemią. Na koniec wkładamy do doniczki ziemię, którą wcześniej wciągnęliśmy. 

Więcej o: