Ile kofeiny ma kawa? Kiedy ją pić, aby zadziała na nas najlepiej? To doskonały czas na przerwę na kawę

Każdy z nas lubi inny rodzaj tego napoju, a jest ich naprawdę sporo m.in. kawa z kardamonem, kawa latte czy kawa z cynamonem. Kawa to napój, który znają wszyscy, jednak niewiele osób wie, w których godzinach nie powinniśmy jej spożywać. Sprawdź, o której godzinie najlepiej zrobić sobie przerwę na wypicie ulubionej kawki.

Bez wątpienia wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez wypicia kawy. Niektórzy smakosze są w stanie w ciągu dnia wypić nawet kilka kubków tego napoju. Kiedy jednak najlepiej po niego sięgać? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy najlepiej wypić kawę? Czy możemy nią przepijać posiłki?

To ona pobudza nas po nieprzespanej nocy oraz dodaje energii do pracy, kiedy czujemy zmęczenie. Okazuje się jednak, że nie każda pora jest dobra na wypicie kawy. Kawy nie powinno się pić podczas posiłków, ponieważ zmniejsza ona wchłanianie wielu składników odżywczych i mineralnych. Najlepiej ją pić jakiś czas po jedzeniu.  Nie powinno się również pić kawy nawet na 6 godzin przed pójściem spać, bo może ona utrudnić zasypianie.

Ile kofeiny ma kawa? Wyjaśniamy, czy kawa bezkofeinowa ma kofeinę 

Ile kofeiny jest w kawie? To oczywiście zależy od tego, po jaki rodzaj tego napoju sięgamy. Espresso ma około 65 mg kofeiny, natomiast kawa parzona od 70-140 mg kofeiny w zależności od tego, jaka będzie proporcja ziaren do wody. Z kolei fani cappuccino spożyją ok. 65 mg kofeiny. A co z kawą rozpuszczalną? Kubek tego ciepłego napoju może mieć od 50 do 80 mg kofeiny. W kawie bezkofeinowej także znajdziemy śladowe ilości kofeiny. W 250 ml może się znajdować od 1 do 7 mg tego związku

Kawa zielona - jak ją pić. O tym warto wiedzieć!

Kawa zielona z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. Jeśli masz ochotę jej spróbować, to warto, abyś wiedział, jak prawidłowo ją zaparzyć. Okazuje się, że nie jest to skomplikowane. Należy wsypać do kubka lub filiżanki jedną albo dwie łyżki zmienionej kawy zielonej, a następnie zalać ją wodą o temperaturze 90 stopni. Po odczekaniu kilku minut fusy powinny opaść na dno. Teraz jest już gotowa do picia. 

Więcej o: