Sekretna relacja w cieniu władzy lat 80. Co tak naprawdę łączyło Bogusława Lindę i Monikę Jaruzelską?

Bogusław Linda był adorowany przez wiele kobiet głównie za swoje aktorskie zdolności i imponującą karierę. Ta najważniejsza stanowiła jednak dla niego nieosiągalne marzenie. Była nią Monika Jaruzelska, znana również jako "córka dyktatora". Dowiedz się, jak przebiegała historia ekretnego romansu.

Sekretny związek między Bogusławem Lindą a Moniką Jaruzelską, był skrywany przed opinią publiczną, a nawet samym generałem Jaruzelskim. Niestety trwał on zaledwie rok i zakończył się zdradą. Jak wyglądała historia burzliwej miłości lat 80.?

Zobacz wideo Mogę powiedzieć jego żonie, że mamy romans?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najbardziej strzeżony romans lat 80. Historia miłości Lindy i Jaruzelskiej

Monika Jaruzelska była piękną kobietą, ale wychowywaną w dość sztywnych zasadach, wynikających z pozycji jej ojca. Z drugiej strony, Bogusław Linda był znanym aktorem i jednym z największych amantów, który z żadną z kobiet nie związywał się zbyt długo. Zdążył już nawet zostać ojcem dwóch chłopców, a jedną z jego miłości była dużo starsza Pola Raksa. Z Moniką poznali się przypadkiem, podczas studenckiej imprezy w warszawskim akademiku. Na początku Linda nie zdawał sobie sprawy z tego, że ma do czynienia z córką generała. Szybko jednak przeszli z koleżeństwa w płomienny romans.

Kijów w czasie wojny / zdjęcie ilustracyjne Nad Kijowem zestrzelono sześć tajemniczych balonów. O co chodzi?

Sekretna miłość w cieniu władzy. Związek ukrywali przed samym Jaruzelskim

Kochankowie skrzętnie ukrywali swój związek. Co prawda żadne z nich oficjalnie nie przyznało, że byli parą, ale plotki zrobiły swoje. Romans był skrywany zarówno przed opinią publiczną, jak i generałem Jaruzelskim, który miał dowiedzieć się o nim dopiero po 10 latach. Inna wersja wydarzeń głosi natomiast, że dyktator od zawsze wiedział o miłości córki, dzięki służbom wywiadu.

Dzięcioł Znalezisko w ścianach domu. "Nigdy nie widziałem niczego podobnego".

Koniec burzliwej relacji. Czy po zdradzie mogli się przyjaźnić?

Po roku związku, para rozstała się z powodu zdrady. Linda zawsze uchodził za uwodziciela i tym razem również nie ukrył swojej słabości do innych kobiet. Kiedy Monika Jaruzelska dowiedziała się o tym, co zrobił, zdecydowała się na całkowite zerwanie i zaprzestanie kontaktu z ukochanym. Jednak w wydanej później autobiografii bardzo ciepło wyrażała się o swoim byłym.

"Co do mojej znajomości z Bogusiem, powiem tylko tyle, że ze wszystkich znanych mi mężczyzn jest najlepszym kompanem do wielogodzinnych leśnych wypraw (...) I równie wspaniałym kompanem do wieczornych rozmów. Bardzo Bogusia lubię i cenię jako człowieka i aktora".

Być może po wcześniejszych perypetiach byli jednak dobrymi przyjaciółmi.

Gdzie najłatwiej znaleźć druga połówkę? Te województwa sprzyjają poszukiwaniu miłości w sieci Gdzie najłatwiej znaleźć druga połówkę? Tutaj szukaj miłości w sieci

Więcej o: