Idealny makijaż oka na bal karnawałowy. Ten trik pomoże zrobić kreskę nawet na opadającej powiece!

Karnawał 2023 kończy się już za moment, dlatego warto zrobić oszałamiające wrażenie na zabawie ostatkowej. Oprócz ubrań zadbaj również o odpowiedni makijaż na bal karnawałowy dla twoich oczu. Nie wiesz, jak zrobić idealną kreskę? Poznaj trik na opadającą powiekę.

Czarna kreska nie wychodzi z mody. Pasuje do niemal każdej stylizacji i optycznie powiększa oko. Sprawdź, jaki kształt będzie najlepszy dla twojej twarzy i w jaki sposób wykonać kreskę na opadającej powiece. W ten sposób zrobisz idealny makijaż na karnawał.

Zobacz wideo Jak nakładać róż w kremie, by idealnie pasował do koloru na ustach?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Makijaż oka na karnawał 2023. Jakie kosmetyki wybrać?

Zanim zabierzesz się za makijaż, dobierz odpowiednie kosmetyki. W sklepach można znaleźć kilka rodzajów eyelinera, dlatego warto dowiedzieć się, który będzie najwygodniejszy do zrobienia precyzyjnej kreski. Do wyboru jest:

  • eyeliner w pisaku — to idealne narzędzie dla niewprawionej ręki. Końcówka jest sztywna, więc łatwo pociągnąć równą kreskę. Taki eyeliner pomoże ci w zrobieniu precyzyjnej linii i nabierzesz dzięki niemu wprawy.
  • eyeliner w kałamarzu — w tego rodzaju kosmetykach końcówka jest miękka i potrzeba dużej precyzji do wykonania kreski. Największą zaletą takiego narzędzia jest trwałość. Płyn nie wysycha i ma intensywny kolor.
  • eyeliner w słoiczku — tusz jest bardzo gęsty i rozprowadza się go na oku pędzelkiem. Rodzaj i grubość końcówki zależy tylko od ciebie, więc z takim kosmetykiem zrobisz idealną dla ciebie kreskę.

Jaki makijaż dobrać do oczu? Sprawdź swój kształt

Makijaż na karnawał będzie wyglądał najlepiej, jeśli dopasujesz go do kształtu twoich oczu. Zachowasz w ten sposób idealne proporcje i dobierzesz odcienie, które optycznie powiększą oko.

  • Duże, "migdałowe" oczy — kształt migdałów jest uznawany za najbardziej atrakcyjny, dlatego na takich oczach nie trzeba wykonywać mocnego makijażu. Tzw. "kocia kreska" idealnie dopełni kształtu i wydłuży oko.
  • Małe oczy — tutaj sprawdzi się jasny cień w kącikach oczu, aby optycznie je powiększyć oraz podkreślenie kreską typu "skrzydło".
  • Okrągłe oczy — do takiego kształtu najlepiej pasuje kreska malowana od połowy oka. Nada spojrzeniu migdałowy kształt, który warto podkreślić ciemnym makijażem.

Jak pomalować opadającą powiekę? Ten trik pomoże ci w makijażu

Przy takiej budowie część oka jest zasłonięta przez fałd skóry nad powieką. Wiele osób nie wie, jak sobie poradzić z malowaniem przy takim typie urody. Jest jednak na to sposób. Wystarczy, że zrobisz makijaż na otwartym oku, a nie zamkniętym jak w większości przypadków. Wtedy dokładnie widać jak poprowadzić linię, by podkreślała oko i nie zakrywała jej skóra. Aby zatuszować opadającą powiekę, możesz również użyć ciemnych cieni na górze i podkreślić oko jasną kredką.

Więcej o: